KPSS’ye ücret ödenecek mi? İptal edilen KPSS ye ücret ödenecek mi?

Dün gece ÖSYM Başkanlığına atanan Bayram Ali Ersoy, soruların sızdırılması tezi üzerine inceleme başlatılan 31 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen …

KPSS’ye ücret ödenecek mi? İptal edilen KPSS ye ücret ödenecek mi?

Dün gece ÖSYM Başkanlığına atanan Bayram Ali Ersoy, soruların sızdırılması tezi üzerine inceleme başlatılan 31 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen KPSS’nin iptal edildiğini açıkladı. KPSS’ye fiyat ödenecek mi? İptal edilen KPSS ye fiyat ödenecek mi?

Ersoy konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Amacımız, tüm adaylara gönül huzuruyla katılacakları ve sonucunun adaletinden emin olacakları bir imtihan ortamı sunmaktır. Ortaya çıkan eksiklikleri ve aksaklıkları, açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşmak ve gereken önlemleri aktif biçimde almak suretiyle, ÖSYM’nin milletimizin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç dilek etmediğimiz halde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu şanssız süreçten ötürü tüm adaylardan özür diliyoruz.” Kpss‘ye fiyat ödenecek mi? Kpss‘ye fiyat ödenecek mi?

KPSS’YE FİYAT ÖDENECEK Mİ?

Ersoy, 31 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Kpss’nin iptal edildiğini açıklayarak, “Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin akabinde hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş hem de 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan oturumlar ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen imtihanlara ait yeni takvim en kısa müddette kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır. İmtihanı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni imtihan için rastgele bir ek fiyat talep edilmeyecektir.” sözlerini kullandı.

Ersoy konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Amacımız, tüm adaylara gönül huzuruyla katılacakları ve sonucunun adaletinden emin olacakları bir imtihan ortamı sunmaktır. Ortaya çıkan eksiklikleri ve aksaklıkları, açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşmak ve gereken önlemleri aktif biçimde almak suretiyle, ÖSYM’nin milletimizin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç dilek etmediğimiz formda iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu bahtsız süreçten ötürü tüm adaylardan özür diliyoruz.”

Kpss,İptal,Sınav ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.