Konser iptallerine bir yenisi daha eklendi! Kaymakamlık İlkay Akkaya’nın konserine izin vermedi

Magazin Haberleri Ceyhan Belediyesi’nin dayanağıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sahneye çıkacak olan Birinciay Akkaya’nın konseri, Ceyhan …

30.08.2022
Konser iptallerine bir yenisi daha eklendi! Kaymakamlık İlkay Akkaya’nın konserine izin vermedi

Magazin Haberleri

Ceyhan Belediyesi’nin dayanağıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sahneye çıkacak olan Birinciay Akkaya‘nın konseri, Ceyhan Kaymakamlığı tarafından iptal edildi.

BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA

Ceyhan Belediyesi’nden yasak kararıyla ilgili verilen bilgilendirme argümanında, “Belediyemizin 22.08.2022 tarihinde Ceyhan Kaymakamlığı’ndan resmi müsaade alarak hazırlığına başladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı konserimiz, son dakika gelişmesiyle yeniden Ceyhan Kaymakamlığı tarafından bildirilen resmi yazıyla iptal edilmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sanatçı Birinciay Akkaya‘nın Ceyhanlı hemşerilerimizle buluşacağı konser programı ne yazık ki Ceyhan Kaymakamlığı tarafından genel güvenlik, kamu tertibi, emniyet ve asayiş münasebet gösterilerek yasaklanmıştır. İnisiyatifimiz dışında gelişen iptal nedeniyle sanatçı Birinciay Akkaya ve tüm Ceyhanlı hemşerilerimizden özür dileriz.” denildi.

CHP’Lİ VEKİLDEN REAKSİYON

Karara tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise toplumsal medyadan bir paylaşım yaptı. İktidara sert sözlerle yüklenen Bulut, “Yolsuzluk, rüşvet ayyuka çıktı, hâlâ konser yasaklamakla uğraşıyorlar. Şenliklerden, sanattan, sanatkardan, türkülerden korkan iktidar, Ceyhan’da Birinciay Akkaya konserini yasakladı. Yasaklarınızla; sanat, sanatçı düşmanlığınızla birinci seçimde gideceksiniz.” dedi.

SON 4 AYDA 14 TERTİP İPTAL EDİLDİ

Türkiye’de son 4 ayda; Eskişehir Anadolu Fest, Niyazi Koyunca Pendik Konseri, Zonguldak Kozlu Mizik Şenliği, Munzur Küktür ve Tabiat Şenliği, Kazdağı Ekoloji Şenliği, Gökçeada Meryem Ana Panayırı, ODTÜ Bahar Şenliği, Muş Metin-Kemal Kahraman Konseri, Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli Konserleri, Başşehir Kültür Yolu Festibali Miae Konseri, Başşehir Kültür Yolu Şenliği Orta Malikian Konseri, Apolas Lermi Denizli ve Bostancı Konserleri ve son olarak Milyon Fest Fethiye çeşitli nedenler gösterilerek iptal edildi.

Ceyhan,Fest,Konser,Yasak,İptal,Konseri ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.