Kışın hem ruh halini hem cildini korumak isteyenlere altın ayarında öneriler

Kış yavaş yavaş sert yüzüne gösterirken, cildimizde mevsime nazaran muhakkak dezenformasyondan geçmeye başladı. Kurulaşan yüz, çatlayan eller …

03.01.2022
Kışın hem ruh halini hem cildini korumak isteyenlere altın ayarında öneriler

Kış yavaş yavaş sert yüzüne gösterirken, cildimizde mevsime nazaran muhakkak dezenformasyondan geçmeye başladı. Kurulaşan yüz, çatlayan eller derken bedenimiz pul pul dökülme evresine girdi. Tam da bu noktada, kimyasallara dolu kıymetli eserlere son verip, habe…

Kış yavaş yavaş sert yüzüne gösterirken, cildimizde mevsime nazaran muhakkak dezenformasyondan geçmeye başladı. Kurulaşan yüz, çatlayan eller derken bedenimiz pul pul dökülme evresine girdi. Tam da bu noktada, kimyasallara dolu değerli eserlere son verip, haberimize kulak asın. Nivea Cilt Bakım Uzmanı Sven Untiedt’dan kış için teklifler serisini gözden geçirip, tüm kışı yumuşacık bir dokunuşla kapatın.

SU ÖLÇÜSÜNÜN AĞIR OLDUĞU BESİNLERE YÖNELİN

Untiedt soğuk havanın şok tesirine değinerek, gözetici bariyerlerin fonksiyonunu sürdürmenin sıkıntı olabileceğini söylüyor. Bedenin su düzeyine değinen Untiedt, bol su tüketmenin yaz kadar kışında kıymetli olduğuna dikkat çekerek “Sürekli olarak sıcak ve soğuk sıcaklıklar ortasında sürüklendiğimiz için cilt gerekli suyu kaybeder ve bu da cildin gergin ve kuru hissetmesine neden olur. Bol su tüketmek yazın olduğu kadar kışın da değerlidir. Günde sekiz bardak su düzgün bir rehberdir, lakin salatalık, karpuz ve domates üzere yüksek su içeriğine sahip yiyecekleri yemeyi deneyin.” diye açıklıyor.

BİRİNCİ OLARAK KİMYASALLAR ELVEDA DİYEREK BAŞLAYIN

Kışın kuru cildi önlemek için cildinizi doğal olarak kış aylarında daha sağlıklı hale getirmek için yapabileceğiniz kimi değişiklikler var. Buna birinci olarak kimyasallara elveda diyerek başlayabilirsiniz.

KİMİLERİ YALNIZCA HOŞ KOKAR O KADAR!

Birtakım kokular ve renkler cildi tahriş eder ve cilt için gerçek bir yararı yoktur – yalnızca hoş görünürler ve kokarlar. Tanınabilir içeriklere sahip daha doğal eserlere bakın yahut her zamanki parfümünüzü esansiyel bir yağla değiştirin.

YAĞDAN BÜSBÜTÜN VAZGEÇMEYİN!

Sağlıklı hücre işlevi için sağlıklı yağlara gereksiniminiz var. Bu, avokado, balık, kabuklu yemişler ve tohumlar ve keten ve kenevir üzere bitkisel yağlar üzere yiyecekler yoluyla diyetinize eklenebilir.

MEMNUNLUK HORMANU İÇİN HAREKET EDİN

Her gün kalkmak ve hareket etmek yalnızca sirkülasyonu hızlandırmakla kalmaz, kaslarınızı dahil oldurmek ‘mutlu’ hormon yahut endorfin ve kan akışı düzeyinizi de yükseltir. Bu da cildinize hoş ve sağlıklı bir parlaklık verecektir.

UYKU KAN DOLANIMI İÇİN TESİRLİ

Uyku eksikliği, yavaş sirkülasyonun neden olduğu koyu halkalar üzere yaşlanmanın görünür görünümünü artırır. Maksat almak için kapalı göz yedi ila sekiz skent aydın haberlerit bakmak ve yeterli hissetmek dinlenmiş her gece.

3 BEYAZDAN UZAK DURUN! BİLHASSA ŞEKERDEN

Yüksek ölçüde şeker alımı, ciltte bir dizi cilt rahatsızlığına neden olan inflamatuar bir tepkia neden olabilir. Bu, akne ve rozaseadan erken yaşlanmaya ve kuru cilde kadar değişebilir. Bunun yerine manuka balı, keşiş meyvesi ve stevia üzere doğal tatlandırıcılara ulaşmayı deneyin .

KAFEİN CİLT İÇİN HİÇTE GÜNAHSIZ DEĞİL

Çok fazla kahve yahut kafeinli içecekler, bedeninizin doğal detoksifikasyon sürecini etkileyen karaciğer ve sindirim sistemi üzerinde ekstra gerilim oluşturabilir.

AKŞAM MAKYAJ İLE UYUYANLAR DİKKAT

Akşam yüzünde makyaj ile uyuyanlar bu kısım bilhassa sizi ilgileniriyor. Yüzünüzde nemlendirici bile varsa yıkamadan uyumayın. Kışın katmanlaşsak ve yüzümüzün ötesindeki cildin varlığını unutmak kolay olsa da, cildinizin bedeninizin kıymetli ölçüde organı olduğunu unutmayın. Bu yüzden ona hak ettiği ihtimamı gösterdiğimizden ve her şeyi önemsediğimizden emin olmalıyız.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.