Kırtasiye masrafları velilerin uykularını kaçırdı! Fiyatlar 400 ile 1.500 lira arasında değişiyor

Ekonomi Haberleri Milyonlarca öğrenci ve aileleri okulların açılmasını dört gözle bekliyor. Çocuklarının eğitim gereksinimlerini karşılamak …

29.08.2022
Kırtasiye masrafları velilerin uykularını kaçırdı! Fiyatlar 400 ile 1.500 lira arasında değişiyor

Ekonomi Haberleri

Milyonlarca öğrenci ve aileleri okulların açılmasını dört gözle bekliyor. Çocuklarının eğitim gereksinimlerini karşılamak için veliler alışverişe başladı. Bu sene bilhassa e-Ticaret üzerinden kırtasiye eserlerine talep arttı.

“İNTERNET ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YÜZDE 40 ARTTI”

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Lider Yardımcısı Hakan Çevikoğlu, e-Ticaret’te bu yıl okul alışverişlerinin yaklaşık 1 ay evvelden başladığını söyledi. Çevikoğlu “Kırtasiye araç gereçlerinde talep artmaya başladı. Eser aramalarında ağır olarak çanta, kalem, defter, silgi, kalem ucu üzere eserler başı çekiyor. Başka yıllara nazaran okul eseri alışverişlerinde bu yıl yüzde 40’lara varan artış yaşandığını görüyoruz” dedi.

“FİYATLAR 1500 LİRAYA KADAR ÇIKABİLİYOR”

Kırtasiye alışverişlerini daha çok annelerin yaptığını tabir eden Hakan Çevikoğlu “Bu sene fiyat bazında harcamaların da bir nebze arttığı görülüyor. Kaliteye nazaran tüm muhtaçlıklar eklendiğinde 400 ila 1.500 liraları bulan bir harcama yapılabiliyor” sözlerini kullandı.

“E-TİCARET ALANINDA ÖNEMLİ BİR ARTIŞ GERÇEKLEŞECEK”

Türkiye gazetesinin haberine nazaran vatandaşların en uygun fiyata en hakikat eseri almak istediğini belirten Çevikoğlu, şöyle konuştu; “Ülkemizde e-Ticaret artık değerli bir etaba geçmiş durumda. Katlanarak büyüyen bir dal. Bu nedenle bu yıl artan talep ile birlikte e-Ticaret alanında önemli bir artış gerçekleşeceği öngörülüyor.”

Ürün,Alışveriş,E-Ticaret ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.