KIA yeni modelleriyle hedef büyüttü

Geçtiğimiz yıl logodan kurum kültürüne ve bayilerine kadar dönüşüm seyahatine başladığını açıklayan Kia, yeni modelleriyle 2022’de amaç büyüttü …

24.05.2022
KIA yeni modelleriyle hedef büyüttü

Geçtiğimiz yıl logodan kurum kültürüne ve bayilerine kadar dönüşüm seyahatine başladığını açıklayan Kia, yeni modelleriyle 2022’de amaç büyüttü.

Geçtiğimiz yıl logodan kurum kültürüne ve bayilerine kadar dönüşüm seyahatine başladığını açıklayan Kia, yeni modelleriyle 2022’de amaç büyüttü.

Markanın yeni sloganı olan “Movement That Inspires”dan esinlenerek “İlham Veren Yolculuk” başlığıyla düzenlenen aktiflikte, Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel markanın gelecek gayelerini ve vizyonunu paylaştı.

Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel

“Kia’nın küresel dönüşüm seyahati Türkiye’de de başladı”

Markanın 2020 yılında açıkladığı Plan S stratejisi ve 2021 yılında duyurulan kurumsal dönüşüm öyküsüyle kabuk değiştirdiğini söyleyen Can Ağyel, “Kia’nın 2027 yılına kadar 14 elektrikli model geliştireceği açıklanmıştı. EV6 ve Yeni Niro KONUT bu strateji doğrultusunda geliştirilen iki yeni model. 2021’de Kia globalde başlayan dönüşüm seyahatiyle markanın logosundan sloganına kadar bir dizi değişim geçirdik. Geçen yılın son çeyreğinden itibaren yeni logolu araçlarımız Türkiye yollarında görünmeye başladı. Bayilerimizi yenileme ve yapılandırma süreci başladı. Kia’nın gayeleri doğrultusunda 2023 yılının sonuna kadar tüm bayilerimiz de bu değişim sürecini tamamlamış olacak.” dedi.

“Bu yıl 12 model satışa sunacağız”

2022 yılında yeni modelleriyle eser gamını genişletmeye devam edeceklerini söyleyen Can Ağyel, “Tedarik, üretim ve döviz kuru kaynaklı mevzular tüm bölümü etkiledi. Arz talep istikrarının üretim aleyhine bozulduğu bir devir yaşadık. Buna karşın sürdürülebilir iş modelimizi, istikrarlı bir formda devam ettiriyoruz. 2022 yılında toplamda 12 modeli Türkiye pazarında satışa sunacağız. “Güçlü Üçlü” olarak konumlandırdığımız Picanto, Rio ve Stonic modellerimiz, Kia’nın amiral gemisi Sportage modelinin beşinci kuşağı ve SUV denilince akla birinci gelen modellerimizden Sorento ile pazar hissemizi yüzde 3’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” biçiminde konuştu.

“Yeni Sportage ile SUV segmentinde savımızı daha da güçlendirdik”

Beşinci jenerasyon Sportage ile birlikte tezli pozisyonlarını pekiştirdiklerini söyleyen Ağyel, “SUV modellerine talep her geçen yıl artıyor. 2021 yılında SUV modellerinin toplam araba satışlarındaki hissesi yüzde 34’e ulaştı. Stonic, XCeed, Yeni Sportage ve Yeni Sorento ile tekrar iddialıyız. Yeni Sportage ile bu yıl C SUV segmentindeki satışlarımıza ivme kazandırdık.” tabirlerini kullandı.

Kia EV6 Haziran ayında Türkiye’de

Aktiflikte, Avrupa’da “2022 Yılın Otomobili” mükafatını kazanan Kia EV6 modelinin haziran ayında GT-Line 4×4 versiyonu ile Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı. Kia EV6, WLTP datalarına nazaran tek bir şarjla 506 kilometre kadarye kadar sürüş menziline ulaşabiliyor. Ayrıyeten, Avrupa’da kullanılan gelişmiş 800V şarj teknolojisi, şoförün yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edebilmesine imkan tanıyor.

>

Carmedya.com / Araba

Model,Kia,Türkiye,Suv,Sportage ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Araba sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.