Karne tatili ne zaman? İkinci ara tatil ne zaman, yarıyıl tatili ne zaman?

Eylül ayı prestijiyle öğrenciler çalışmalarının sonuçlarını karneleri ile alacak. Bu kapsamda Karne tatili ne vakit? sorusunun karşılığı merak …

Karne tatili ne zaman? İkinci ara tatil ne zaman, yarıyıl tatili ne zaman?

Eylül ayı prestijiyle öğrenciler çalışmalarının sonuçlarını karneleri ile alacak. Bu kapsamda Karne tatili ne vakit? sorusunun karşılığı merak ediliyor. Yarı yıl tatili ile bir defa daha dinlenme fırsatı elde edecek olan öğrenciler Okullar ne vakit tatil olacak? Karne tatili ne vakit başlayacak? hususlarını araştırıyor. Öğrenciler karne tatilinin ne vakit başlayacağını merak ediyor. Pekala, karne tatili ne vakit ayın kaçında başlayacak? Karne tatili ayın kaçında hangi gün başlayacak?

Karne tatili ne vakit? sorusunun karşılığı merak ediliyor.Bir buçuk yıllık uzaktan eğitim sürecinin akabinde 6 Eylül Pazartesi günü yüz yüze eğitim başladı. 15 tatil için geri sayım başladı. Pekala, karne tatili ne vakit ayın kaçında başlayacak? Karne tatili ayın kaçında hangi gün başlayacak?

KARNE TATİLİ NE VAKİT?

Karne alınacak olan yarıyıl tatili 21 Ocak tarihinde başlayacak ve 6 Şubat’a kadar devam edecek. Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak. Milyonlarca öğrenci karnelerin ne vakit dağıtılacağını araştırmaya başladı. 2021-2022 eğitim öğretim yılı 6 Eylül Pazartesi günü başladı. 15-19 Kasım tarihleri ortasında ara tatil yapıldı. 22 Kasım’da ise okullar orta tatilin akabinde ders başı yaptı.

Öğrenciler şimdiden yarıyıl tatilinin ne vakit olacağını araştırmaya başladı.2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci devri 21 Ocak 2022 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili ise 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

Öğrenciler ikinci devirdeki orta tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022’de yapacak. İkinci periyot 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

Milyonlar okulların yine uzaktan eğitime geçip geçmeyeceğini merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada bu mevzu için “Okullar açık mı kalacak kapanacak mı tartışması artık sona ermelidir. Okullardaki yüz yüze eğitim-öğretim katiyetle devam edecektir” sözlerini kullanmıştı

İKİNCİ ORTA TATİL NE VAKİT?

2. devir orta tatili 11-15 Nisan gerçekleştirilmesi planlanmaktadır..

YÜZ YÜZE EĞİTİM KAÇ GÜN OLACAK?

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim dönemi ve okulların durumuna ait görüntülü açıklamalarda bulundu. Bakan Mahmut Özer, “Okullarımızı 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze ve tam vakitli olarak açacağız” derken, sürece dair ayrıntılı bilgilerı açıkladı. Gelinen noktada corona virüsünün uzunca bir müddet daha hayatlardan çıkmayacağının görüldüğünü bildiren Özer, şu sözleri kullandı:

* Münasebetiyle hepimiz, corona virüsünün risklerini göz önünde bulundurarak ve gerekli önlemleri alarak hayatımızı idame ettirmek zorundayız. Daha evvel de söz ettiğim üzere, daha fazla okulları kapalı tutma lüksümüz bulunmamaktadır.

* Çocuklarımızın gelişimi, sıhhati ve geleceği için corona virüsüyle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız.

* Değerli öğretmenlerimiz, pahalı velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi prestijiyle tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

* Gayemiz, sıhhat şartları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu üzere okullarımızda tam vakitli yüz yüze eğitimi devam ettirmek” tabirlerini kullandı.

“KANTİN, YEMEKHANE VE PANSİYONLAR AÇILACAK”

“Mazereti münasebetiyle yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerimiz için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecektir” diyen Özer, kelamlarını şöyle sürdürdü:

* Okullarda eğitim, ders skent aydın haberleritleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.tir.

* Okula giriş- çıkış skent aydın haberleritleri, teneffüs vakitleri ve bilhassa gerek duyulması halinde ikili eğitime geçilmesine ait süreç, okulun fiziki kapasitesine ve mevcuduna nazaran vilayet ve okul idareleri tarafından birlikte düzenlenecektir.

* Destekleme ve Yetiştirme Kursları yani DYK’lar yalnızca 8 ve 12’nci sınıflarda verilecektir. Okulların açılmasıyla kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacaktır.

* 1 Eylül- 3 Eylül ortasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize yönelik ahenk eğitimleri yapılacaktır.

“TEDBİRLERİN BAŞINDA EĞİTİM İŞÇİMİZİN AŞILANMASI GELMEKTE”

Bakan Mahmut Özer, öğretmenlere 1 Eylül- 3 Eylül ortasında COVID-19 salgını ve okulların tekrar açılması sürecine dair seminerler verileceğini belirterek, şöyle konuştu:

* Okul öncesi ve birinci sınıf öğretmenlerimiz için ise 31 Ağustos 2021 tarihinde çevrim içi olarak salgın ve okulların yine açılması sürecine dair seminerler vereceğiz.

* Öğrencilerimizin sağlıklı bir formda eğitimlerine devam etmeleri için aldığımız önlemlerin başında eğitim çalışanımızın aşılanması gelmektedir. Bilhassa belirtmek isterim ki Türkiye, eğitim işçisini öncelikli aşı kümesine alan ülkelerden bir adedidir.

* Öğretmenlerimizin en az bir doz aşılanma oranı dün prestijiyle yüzde 80,34’tür ve bu oran, Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından yaklaşık yüzde 8 daha fazladır. İki doz aşılanma oranı ise yüzde 69,73’tür ve Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından tekrar yaklaşık yüzde 15 fazladır.

* Sevinerek belirtmek isterim ki son 12 günde yani 6- 18 Ağustos tarihleri ortasında öğretmenlerimizin aşılamasında yüzde 7’nin üzerinde bir artış gerçekleşmiştir. Tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarımız; kendi sıhhatleri, öğrencilerimizin korunması ve eğitim hizmetlerinin bir daha aksamaması için lütfen aşı olsunlar.

Bakanlık bünyesinde yeni kurulan elektronik takip sistemi sayesinde vilayet, ilçe kurum ve okul seviyesinde eğitimin aksamaması için tüm süreçlerin anlık olarak takip edileceğini bildiren Özer, şunları söyledi:

* Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndaki eğitim çalışanları için aşı mecburiliği bulunmamaktadır. Bundan ötürü, aşı olmayan işçi için alınacak tedbirler, Sıhhat Bakanlığımız tarafından belirlenecektir.

* Birebir formda, rastgele bir sınıfta müspet hadise yahut temas olması durumunda yapılacaklar da Sıhhat Bakanlığı’nın tekliflerine nazaran uygulanacaktır. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve başka eğitim çalışanlarımız; okula maske takarak geleceklerdir.

* Öğrenci ve işçimizin okul içinde maskeye gereksinim duymaları durumunda okul yönetimlerimiz tarafından maskeler fiyatsız olarak sağlanacaktır. Kurum işçisi ve öğrenciler dışındaki bireylerin, okula giriş ve çıkışları okul idareleri tarafından sonlandırılacaktır.

* COVID-19 salgınına yönelik öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerimiz için kılavuzlarımız hazırlanmıştır. Okullarda müdür yardımcılarımız ve nöbetçi öğretmenlerimizin bununla birlikte ayrıyeten 35 bin 936 ruhsal danışman ve rehber öğretmenimiz de sıhhat önlemlerinin uygulanmasında takviye sağlayacaktır.

* Okullardaki tüm kapalı alanlar her gün dezenfekte edilecektir. Okullardaki sınıf ve tüm kapalı alanlarda bulunan kapı ve pencereler açılarak sık sık havalandırma sağlanacaktır.

Gündem

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.