Kanada’da aşı karşıtı kamyoncuların gösterileri yayılıyor

Aşı zaruriliği ile birlikte Kovid-19 salgını için uygulanan başka tedbirlerin kaldırılmasını da isteyen aşı zıtları, hafta sonu olması nedeniyle …

06.02.2022
Kanada’da aşı karşıtı kamyoncuların gösterileri yayılıyor

Aşı zaruriliği ile birlikte Kovid-19 salgını için uygulanan başka tedbirlerin kaldırılmasını da isteyen aşı zıtları, hafta sonu olması nedeniyle daha da kalabalıklaştı.Eylemcilerin artmasıyla birlikte başşehir Ottawa’da polis de tedbirlerini artırdı.Otta…

Aşı zaruriliği ile birlikte Kovid-19 salgını için uygulanan öteki tedbirlerin kaldırılmasını da isteyen aşı zıtları, hafta sonu olması nedeniyle daha da kalabalıklaştı.

Hareketçilerin artmasıyla birlikte başşehir Ottawa’da polis de tedbirlerini artırdı.

Ottawa’nın bununla bir arada ayrıyeten Toronto, Montreal, Winnipeg, Quebec City, Fredericton, Regina, Victoria, Vancouver, Calgary ve Edmonton kentlerinde de hafta sonu “Özgürlük Konvoyu” ismi altında protesto aksiyonları düzenlendi.

Ottawa’da devam eden protesto hareketine, Montreal’de yaşayan Türkiyeli kamyon sürücüsü Yılmaz Yıldırım da takviye verdi.

Yıldırım, hükümetin, Kovid-19 aşısı olmayan kamyon şoförlerine Kanada’ya girişte 14 gün karantina zaruriliği koyduğunu belirterek, “Bu bir ayda yalnızca iki gün çalışmamız manasına geliyor. Biz buna da karşı çıkıyoruz.” dedi.

Yıldırım, başşehir Ottawa’nın “protestocu kamyoncular tarafından adeta kuşatma altında” olduğunu söyledi.

Hükümetin kendilerine mani olduğunu belirten Yıldırım, halkın ise kendilerine kucak açtığını aktardı.

Yıldırım, “Evlerinde yemek yapıp getiren, giyecek yardımında bulunan hatta konutlarına davet eden beşerler var” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.