Kadirov’dan Zelenskiy’e tehdit

Newsweek’in haberine nazaran Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov, Pazar günü yayınladığı görüntü bildirisinde “Önümüzdeki günlerde gerçek bir …

07.06.2022
Kadirov’dan Zelenskiy’e tehdit

Newsweek’in haberine nazaran Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov, Pazar günü yayınladığı görüntü bildirisinde “Önümüzdeki günlerde gerçek bir operasyon göreceksiniz” dedi.Ukraynalıları ‘şeytanlar’ olarak tanımlayan Kadirov, “Bu şeytanların sadece aldığımız kentle…

Newsweek’in haberine nazaran Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov, Pazar günü yayınladığı görüntü iletisinde “Önümüzdeki günlerde gerçek bir operasyon göreceksiniz” dedi.

Ukraynalıları ‘şeytanlar’ olarak tanımlayan Kadirov, “Bu şeytanların sadece aldığımız kentlerden değil tüm Ukrayna’dan temizlendiğini de göreceksiniz” tabirlerini kullandı.

Kadirov, Rus güçlerinin Ukrayna’da yakında yeni taktikler uygulayacağını da belirtti.

Konuşmasında son olarak Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy’i de tehdit eden Kadirov, “Zelenskiy’i son defa uyarıyorum. Ellerini kaldırarak meydana çık ve ‘Teslim oluyorum’ de yoksa ölürsün” dedi.

PUTIN’DEN KADİROV’A KORGENERAL RÜTBESİ

Düşmanlarına karşı sık sık ‘ortaçağ’ azapları uygulamakla suçlanan Kadirov, Kremlin önderine olan bağlılığından ötürü “Putin’in asla sahip olmadığı oğul” olarak anılıyor.

The Times’ın geçtiğimiz aylarda Rus medyasına dayandırdığı habere nazaran, Ukrayna’daki çabası ve dayanağı nedeniyle Vladimir Putin’in, Ramazan Kadirov’a korgeneral rütbesi verdiği belirtilmişti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.