Kadirov’dan Türkiye’ye küstah tehdit: Çeçenistan’a Öcalan’ın heykelini dikeriz

Türkiye’yi ‘teröristlere art çıkmakla’ suçlayan Kadirov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da maksat aldığı skandal açıklamasında, açılan …

22.12.2021
Kadirov’dan Türkiye’ye küstah tehdit: Çeçenistan’a Öcalan’ın heykelini dikeriz

Türkiye’yi ‘teröristlere art çıkmakla’ suçlayan Kadirov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da maksat aldığı skandal açıklamasında, açılan parka misilleme olarak “Çeçenistan’a Öcalan’ın heykelini dikeriz” dedi.Kocaeli’nin Körfez Belediyesi tarafından 9 …

Türkiye’yi ‘teröristlere art çıkmakla’ suçlayan Kadirov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da amaç aldığı skandal açıklamasında, açılan parka misilleme olarak “Çeçenistan’a Öcalan’ın heykelini dikeriz” dedi.

Kocaeli’nin Körfez Belediyesi tarafından 9 ay evvel üretimine başlanan Cevher Dudayev Parkı, geçtiğimiz günlerde tamamlanarak hizmete açıldı. Rusların Çeçenistan’ı işgal teşebbüsünde cephede şehit olan Çeçen İçkerya Cumhuriyeti’nin birinci cumhurbaşkanı Dudayev’i ‘terörist’ olarak gören Rus yanlısı Kadirov, haddini aşarak Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı skandal bir ileti yayınladı.

(Cevher Dudayev Parkı)

KADİROV’DAN SKANDAL KELAMLAR: TÜRKİYE TERÖRİSTLERE ART ÇIKIYOR

Toplumsal internet hesabından açıklama yapan Kadirov, park açılışı sonrası Türkiye’yi ‘teröristlere art çıkmakla’ suçladı.

“ÇEÇENİSTAN’A ÖCALAN’IN HEYKELİNİ DİKERİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da isim vererek gaye alan Kadirov, açılan parka misilleme olarak ‘PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın heykelini dikme’ tehdidinde bulundu. Kadirov, “Bizim açımızdan Türk hapishanelerinden birinde müebbet mahpus cezasını çeken Kürdistan Emekçi Partisi’nin kurucusu Abdullah Öcalan’ın ismini Grozni’de ölümsüzleştirmek hayli mantıklı ve siyasi olarak tam karşılık olur” diye konuştu.

DUDAYEV TAM BİR TÜRK DOSTUYDU

Rusya’nın 11 Aralık 1994 tarihinde Çeçenistan’a karşı başlattığı askeri harekata karşı crehberaydin.comt ilan eden ve cephede 21 Nisan 1996’da yapılan hücumla şehit olan Dudayev; Türkiye’yi, Türk dünyasının ve İslam aleminin ümit ışığı olarak nitelendirmişti. Dudayev açıklamasında, “Unutulmasın ki, Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir” demişti.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.