İsrail’de sivil hapishanelerde de askerler görev yapacak

İsrail parlamentosu, sivil idarenin yönetimindeki hapishanelerde askerlerin de vazife yapmasının önünü açan yasaya onay verdi.Knessett’te, İsrail …

29.12.2021
İsrail’de sivil hapishanelerde de askerler görev yapacak

İsrail parlamentosu, sivil idarenin yönetimindeki hapishanelerde askerlerin de vazife yapmasının önünü açan yasaya onay verdi.Knessett’te, İsrail ordusuna bağlı askerlerin sivil yönetim denetimindeki hapishanelerde vazife yapmasının önünü açan yasa üç farklı oy…

İsrail parlamentosu, sivil idarenin yönetimindeki hapishanelerde askerlerin de misyon yapmasının önünü açan yasaya onay verdi.

Knessett’te, İsrail ordusuna bağlı askerlerin sivil yönetim denetimindeki hapishanelerde vazife yapmasının önünü açan yasa üç farklı oylamayla kabul edildi.

İsrail ordusu, Kamu Güvenlik Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla Meclis’e gelen yasa, ordu çalışanı askerlerin sivil hapishanelerde bir yıl boyunca vazife yapmasının önünü açıyor.

Yasaya nazaran, bir yıllık mühletin uzatılması için ilgili bakanlıkların bununla birlikte ayrıyeten Hapishaneler Yönetimi’nin onay vermesi gerekiyor.

Hapishanelerde misyon yapacak ordu çalışanının sayısını ilgili kurumlar uyum halinde belirleyecek.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.