İsrail nükleer tesisinin temsili maketini vurdular

İran İhtilal Muhafızları Ordusu, 20-24 Aralık’ta Basra Körfezi’nde kara, hava ve deniz kuvvetlerinin iştirakiyle “Büyük Peygamber-17” ismiyle …

27.12.2021
İsrail nükleer tesisinin temsili maketini vurdular

İran İhtilal Muhafızları Ordusu, 20-24 Aralık’ta Basra Körfezi’nde kara, hava ve deniz kuvvetlerinin iştirakiyle “Büyük Peygamber-17” ismiyle tatbikat düzenledi.Devrim Muhafızlarına yakın Tasnim ve Fars haber ajanslarının haberlerinde, tatbikatta İsrail Dim…

İran İhtilal Muhafızları Ordusu, 20-24 Aralık’ta Basra Körfezi’nde kara, hava ve deniz kuvvetlerinin iştirakiyle “Büyük Peygamber-17” ismiyle tatbikat düzenledi.

İhtilal Muhafızlarına yakın Tasnim ve Fars haber ajanslarının haberlerinde, tatbikatta İsrail Dimona Nükleer Tesisinin temsili maketinin 16 balistik füze ve 5 intrehberaydin.comr rehberaydin.com’sıyla vurulduğuna ait manzaralara yer verildi.

Tel Aviv idaresi vakit zaman, “nükleer silah elde etme eforlarını sürdürmesi halinde İran’ın tesislerine askeri operasyon düzenleyeceği” tehdidinde bulunuyor.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz 20 Aralık’ta İran’ın ekonomik zorluklar nedeniyle elinin zayıf olduğunu ve nükleer müzakerelerde uyguladığı “oyalama stratejisine” karşı yakında “açık ve bâtın aksiyonların genişletileceğini” söylemişti.

İsrail Cumhurbaşkanı Iskent aydın haberleric Herzog da 22 Aralık’ta yaptığı açıklamada, “İran nükleer tehdidinin bir mutabakat olsun ya da olmasın kalıcı olarak etkisiz hale getirilmesi” gerektiğini söz etmişti.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ise dün yaptığı açıklamada ülkesine yönelik “her türlü düşmanca harekete karşılık verileceğini” ve bunun istikrarları değiştireceğini söylemişti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.