İş insanlarından dezavantajlı çocuklara yeni yıl etkinliği

DİYARBAKIRLI 4 iş insanı, ‘2021’e Elveda, 2022’ye Merhaba’ sloganıyla tarihi Sur ilçesindeki dezavantajlı çocuklara besin ve kıyafet dağıtıp …

31.12.2021
İş insanlarından dezavantajlı çocuklara yeni yıl etkinliği

DİYARBAKIRLI 4 iş insanı, ‘2021’e Elveda, 2022’ye Merhaba’ sloganıyla tarihi Sur ilçesindeki dezavantajlı çocuklara besin ve kıyafet dağıtıp, çeşitli etkinlikler düzenledi.

SUR, DİYARBAKIR (rehberaydin.com) – DİYARBAKIRLI 4 iş insanı, ‘2021’e Elveda, 2022’ye Merhaba’ sloganıyla tarihi Sur ilçesindeki dezavantajlı çocuklara besin ve kıyafet dağıtıp, çeşitli etkinlikler düzenledi. Tarihi konaktaki aktifliğe katılan 125 çocuk, gönüllerince eğlendi.

Diyarbakır‘da Zuhat Aydın, Veysel Levent Budak, Sidar Onat ve Sibel Yıldırım, yeni yılda dezavantajlı çocukları sevindirmek için ‘2021’e Elveda, 2022’ye Merhaba’ sloganıyla aktiflik düzenledi. Sur ilçesindeki 5 mahallenin muhtarı ile irtibata geçip, dezavantajlı 125 çocuğu belirleyen iş insanları, tarihi konakta bir ortaya geldi. Çocuklara evvel yemek ikramı yapıldı. Diyarbakırlı lokal sanatçı Nurullah Tatar’ın söylediği türküler eşliğinde vakit geçiren çocuklar, gönüllerince eğlendi.

‘ONLARIN DA EĞLENMEYE HAKKI VAR’

İş insanları ismine konuşan Sibel Yıldırım, yılbaşında çocukları sevindirmek emeliyle bu türlü bir aktiflik düzenlediklerini belirterek, “Onların da eğlenmeye hakkı var. Bu türlü dezavantajlı kümelere vakit zaman bu biçim etkinlikler yapıyoruz. Muhtaçlıkları doğrultusunda ailelere ve çocuklara takviye oluyoruz. Bugünkü etkinliğimiz de çocuklara bir yeni yıl partisi niteliğindeydi. Yeni yılı onlarla birlikte kutlamak ve onlarla o coşkuyu paylaşmak istedik. Bu halde onlara değişik bir ortam oluşturduk. Çocuklarımızla yeni yıla hoş bir aktiflikle girdik” diye konuştu.


aydın haberleri / Selim Kaya – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.