Intel Arc ekran kartını bekleyenlere bir kötü haber daha!

Intel’in masaüstü için birinci kuşak Arc ekran kartları için kritik bir karar alındı. Arc serisi birinci olarak Çin’e dağıtılacak. Intel …

12.05.2022
Intel Arc ekran kartını bekleyenlere bir kötü haber daha!

Intel’in masaüstü için birinci kuşak Arc ekran kartları için kritik bir karar alındı. Arc serisi birinci olarak Çin’e dağıtılacak.

Intel, oyunculardan tasarımcılara kadar farklı kullanıcılar tarafından merakla beklenen birinci jenerasyon Arc ekran kartlarının çıkış tarihini bir sefer daha erteledi. 2022’nin ikinci çeyreğini gaye gösteren Intel, Çin’deki kullanıcılara öncelik tanıyacak.
Intel Core HX işlemciler duyuruldu: 16 çekirdek, 5 GHz

Intel Arc ekran kartları yaz sonuna kaldı

Arc masaüstü ekran kartının yol haritası, Intel‘in Visual Compute Group Genel Müdürü Lisa Pearce tarafından açıklandı. Lakin yeni plan, bu yılki yatırımcı toplantısında açıklanan ve ekran kartlarının ikinci çeyrekte hazır olacağını söyleyen açıklamalar ile örtüşmemekte.

Aslında şirket Arc GPU’larını hala ikinci çeyrekte sunacağını, lakin birinci olarak yalnızca Çin’deki müşterilere dağıtım yapacağını ortaya koydu.

İkinci çeyrekteki dağıtım, Çin’deki sistem üreticilerine ve OEM’lere sunulacak giriş düzeyi Arc A3 serisi ile başlayacak ve kısa bir müddet sonra perakende satışlar ile devam edecek. Arc A3’ün global dağıtımının ise kısa mühlet içerisinde takip etmesi planlanıyor, lakin tarih verilmedi.

Daha güçlü olan Intel Arc A5 ve A7 modelleri, “yaz aylarının sonunda” dünya çapında hem sistem üreticilerine ve hem de OEM’lere dağıtılacak. Çabucak akabinde ise perakende satışlar ile ferdî müşterilere sunulacak.

Elhasıl yeni rapor, Intel Arc ekran kartını satın almak için muhtemelen 2022’nin ortalarına kadar yahut tahminen biraz daha beklememiz gerektiğini gösteriyor. Türkiye’ye ne vakit geleceği ise şimdi belirsizliğini koruyor.

Ayrıyeten Nvidia RTX 40 ve AMD RX 7000 GPU’larının da sonbaharda ortaya çıkabileceği düşünülüyor. Bu, Intel Arc ekran kartlarına rakip olacaklarını ve tahminen de Intel’i gölgede bırakabilecekleri manasına geliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum’da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete / Gamegar

Intel,Arc,Ekran ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.