İngiltere Kraliçesinin yaşadığı yer uçuşa yasak bölge ilan edildi

Güvenlik tedbiri kararı, geçtiğimiz sene aralık ayında silahlı bir saldırganın Windsor Kalesi yerine girerek kraliçenin güvenliğine tehdit …

10.01.2022
İngiltere Kraliçesinin yaşadığı yer uçuşa yasak bölge ilan edildi

Güvenlik tedbiri kararı, geçtiğimiz sene aralık ayında silahlı bir saldırganın Windsor Kalesi yerine girerek kraliçenin güvenliğine tehdit oluşturmasının akabinde alındı. Haberlerde, 27 Ocak’tan itibaren Windsor Kalesi’nin üzerinde 2 bin 500 fit yüksekl…

Güvenlik tedbiri kararı, geçtiğimiz sene aralık ayında silahlı bir saldırganın Windsor Kalesi yerine girerek kraliçenin güvenliğine tehdit oluşturmasının akabinde alındı. Haberlerde, 27 Ocak’tan itibaren Windsor Kalesi’nin üzerinde 2 bin 500 fit yükseklikten uçakların ve insansız hava araçlarının uçmasının yasaklanacağı belirtildi. Alınan güvenlik tedbirleri mucibince kale duvarlarından 1.4 mil uzaklıkta uçmanın cürüm sayılacağı belirtildi.

İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi (Ckent aydın haberleri) tarafından verilen bilgilendirme argümanında, yasağın kamu faydasına olacağı tabir edilerek, kararnameye uyulup uyulmadığının hava trafik denetimi tarafından izleneceği aktarıldı. Açıklamada, kuralın ihlali durumunda bölgeye giren ve telsiz ikazlarına cevap vermeyen uçaklara müdahale edileceği, kaleyi koruyan polis takımlarının de yasa dışı insansız hava araçlarını etkisiz hale getirmek için daha fazla yetkiye sahip olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz sene 25 Aralık’ta Kraliçe Elizabeth’in Noel’i geçirmek üzere geldiği Windsor Kalesi’ne üzerinde crossbow tipi kundaklı yay bulunan bir şahsın müsaadesiz girdiği bildirilmişti. Noel gününde kaleye müsaadesiz giren silahlı şahıs daha sonra tutuklanmıştı. Thames Valley polisi, zanlının 19 yaşında olduğunu ve Southampton kentinde yaşadığının tespit edildiğini aktarmıştı. Polis, şahsın “yasak bölgeye müsaadesiz girmek” ve üzerinde “saldırı silahı” bulundurmaktan tutuklandığını söz etmişti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.