İngiltere duyurdu! Bu kez de Omicron’un alt varyantı ortaya çıktı

Tüm dünyaya yayılan koronavirüsün Omicron varyantının tesiri sürerken bu sefer de alt varyant tespit edildi. İngiltere Sıhhat Güvenliği Kurumu …

21.01.2022
İngiltere duyurdu! Bu kez de Omicron’un alt varyantı ortaya çıktı

Tüm dünyaya yayılan koronavirüsün Omicron varyantının tesiri sürerken bu sefer de alt varyant tespit edildi. İngiltere Sıhhat Güvenliği Kurumu, BA.2 olarak isimlendirilen yeni alt varyantın araştırılmaya devam ettiğini belirterek, yeni tespit edilen alt v…

Tüm dünyaya yayılan koronavirüsün Omicron varyantının tesiri sürerken bu sefer de alt varyant tespit edildi. İngiltere Sıhhat Güvenliği Kurumu, BA.2 olarak isimlendirilen yeni alt varyantın araştırılmaya devam ettiğini belirterek, yeni tespit edilen alt varyantın ülkedeki mevcut hadise oranlarının çok düşük olduğunu söyledi.

Danimarka’da yapılan ön araştırmalar, Omicron taşıyan bireyler ile BA.2’yi taşıyan şahıslar ortasında hastaneye yatma oranları ortasında hiçbir fark gözlenmediğini gösterdi.

Danimarkalı sıhhat yetkililerine nazaran mevcut aşıların BA.2’ye karşı tesirli olması bekleniyor.

S-GENİ AYIRT EDİCİ ETKEN

S-geninin müspet olması nedeniyle olayların yüzde 99’unu oluşturan baskın varyant BA.1’den ayrılmasını zorlaştırdığı kaydedildi. S-geni incelemesi Omicron’un tespit edilmesinde kıymetli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Zira Delta hadiselerinde S-gen bulunurken ve Omicron olaylarında S-geni bulunmuyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.