İncirliova Haber: Çilek sezonu başladı

12.04.2021
İncirliova Haber: Çilek sezonu başladı

İncirliova Haber, İncirliova ilçemizde yer alan 500 dekarlık alandan fazla bir alana ekili çileklerin sezonu başladı. Bölgede yetiştirilen çilekler hem ülke içine hem de ülke dışına gönderiliyor. Türkiye’nin ihracatına destek olan bölge çiftçisi sezondan memnun olduklarını dile getirdi.

İncirliova ve Sultanhisar ilçelerinde üretilen yerli çilek, bölgedeki işletmelerden dünyaya ihraç edilmekteler. Özellikle çilek üretiminde başı çeken Sultanhisar ilçesi bu konuda hatrı sayılır bir konuma sahip. Nitekim İncirliova ilçesinde de çilek yetiştiriciliği yapan çiftçiler aynı derecede üretime katkı sağlamaktalar. Tarlalardan toplanan çilekler Sultanhisar’da yer alan işletmelere gönderildikten sonra buradan deniz aşırı dahil pek çok ülkeye ihraç ediliyor. Ayrıca ülke içinde de farklı konumlara iletilen çilekler pazarlarda yer almaktadır.

İncirliova Haber: Nisan’dan Temmuz’a kadar Hasat Zamanı

Çiftçilerden alınan bilgiye göre üretim ve hasat 2021 sezonuna verimli bir şekilde başladı. Genel beklenti bu hasat sezonunda kârlı bir netice alınacağı yönünde. Hem ithalatta hem de iç pazarda yer alan Aydın çileği’nin 3 ay kadar sürecek olan hasat sezonu boyunca sevilerek tüketileceği dile getirildi. Bölgedeki iklim, toprak ve yerel sıcak kaynaklar çilek yetiştiriciliğine uygun ortam oluşmasını sağlamakta. Nitekim bölgedeki üreticiler de sezonun veriminden oldukça memnunlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.