İBB Başkanı İmamoğlu’na seçimleri kazandıran isimden muhalefete seçim süreciyle ilgili uyarı

Politika Haberleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sırasında yaptığı kampanya ile kısa müddette gözleri üzerine çeken İBB …

22.08.2022
İBB Başkanı İmamoğlu’na seçimleri kazandıran isimden muhalefete seçim süreciyle ilgili uyarı

Politika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sırasında yaptığı kampanya ile kısa müddette gözleri üzerine çeken İBB Lideri İmamoğlu’nun kampanya yöneticisi Necati Özkan’dan muhalefet partilerine yönelik dikkat çeken bir ikaz geldi.

“ADAY YOKSA KAMPANYA YOKTUR”

Necati Özkan, muhalefetin adayını belirlemesi gerektiğini söyleyerek “Aday yoksa kampanya yoktur” tabirlerini kullandı. Özkan, aday belirleme sürecinin gecikmesinin iktidar partisine yaradığını tabir etti.

“KİTLELERİN DAYANAĞINI ALACAK PARTİ HALA YOK”

Özkan, Cumhuriyet gazetesinde kaleme aldığı yazısında şu tabirleri kullandı: “İktidardan kopan seçmen kitlelerinin takviyesini alarak güç istikrarını bariz biçimde sarsacak bir muhalefet partisi hâlâ yok.

“6’LI MASANIN TAHLİLLERİ HALA NETLEŞMEDİ”

Elbette bu durumun pek çok nedeni var. Örneğin muhalefet partilerinin ortak tahlil teklifleri hâlâ netleşmedi. Örneğin hangi partilerin seçimlere birlikte, hangilerinin başka gireceği kararı hâlâ verilmedi. Ve örneğin en azından Altılı Masa’nın ortak bir adayının olup olmayacağı bile belgisiz.

“ARTIK ADAY İLAN EDİLMELİ”

Muhalefet partilerinin artık ayrıntıları tamamlayıp süratle aday ilanına geçmesi kaide. Zira aday yoksa ortada kampanya yoktur. Muhalefetin daha fazla gecikmesi iktidar bileşenlerinin işine fayda. Kampanyaya bir an evvel başlanabilirse v kent aydın haberleri tlerin tesirini araştırmaya, yanılgıları düzeltmeye, adayın performansını yükseltmeye ve seçmeni mobilize etmeye vakit kalır.”

Aday,Parti,Muhalefet,Kampanya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.