Hulki Cevizoğlu ile Hande Fırat arasında ilginç ‘Son haber’ diyaloğu

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk ekranlarında Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü isimli programda meslekte yaşadığı bir olayı anlattı …

03.12.2021
Hulki Cevizoğlu ile Hande Fırat arasında ilginç ‘Son haber’ diyaloğu

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk ekranlarında Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü isimli programda meslekte yaşadığı bir olayı anlattı. Cevizoğlu, Turgut Özal’ın başbakan olduğu periyotta yazdığı bir haberden ötürü Özal ile ortasında geçen diyaloğu anlattı…

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk ekranlarında Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü isimli programda meslekte yaşadığı bir olayı anlattı. Cevizoğlu, Turgut Özal’ın başbakan olduğu devirde yazdığı bir haberden ötürü Özal ile ortasında geçen diyaloğu anlattı.

“Mkent aydın haberleriŞIMIN DÖRT KATI PARA KAZANDIM”

Cevizoğlu, “Özal başbakan olduktan 6 ay sonra Bodrum’da Aktur Tatil Köyü’ne gitti biz de başbakanlık muhabiri olarak kendisini takip ediyoruz. O sırada başbakanlık vazifesinden ayrılan Bülent Ulusu da tıpkı tatil köyünde tatil yapıyor.

Ben de Hürriyet Gazetesi’nde çalışıyorum. Gazete o devirde haftalık para mükafatları veriyor hem haber fotoğrafına hem de habere. Ben mkent aydın haberlerişımın dört katı para kazandım yaptığım haberle. Bülent Ulusu o sıralarda sık sık Özal’la çatışıyor.

Eski başbakan Bülent Ulusu’yu tatil köyünde yakaladım soru soruyorum. Bana dedi ki, “Sırf Turgut’un hatırı için karşılıksız para bastık.” bunu çabucak yazı işlerine bildirdim, haber sonraki günü sürmanşet oldu. Turgut Özal haber yayınlanınca gazetecileri apar topar çağırdı. “Bu haber palavradır, Bülent Ulusu bana asla Turgut demez, ben de dedim ki işte bant burada..” kelamlarıyla aktarılan habere nazaran meydana gelen durumı anlattı.

“BUGÜNKÜ HÜRRİYET’TE ÇALIŞSAM EVET”

O sırada ortaya giren Hande Fırat, ‘Son haberiniz miydi bu? Espiriyi yapmazsam olmazdı!” tabirlerini kullanınca yılların tecrübeli ismi Hulki Cevizoğlu da, “Ben de espirine espiri ile karşılık vereceğim şimdiki Hürriyet’te çalışsam evet” formunda cevapladı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.