Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atandı

Son dakika… Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’ın misyondan af talebi kabul edildi. Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı.NUREDDİN NEBATİ …

02.12.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atandı

Son dakika… Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’ın misyondan af talebi kabul edildi. Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı.NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu. Babasının ismi Süleyman, annesinin ismi Emine’…

Son dakika… Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’ın misyondan af talebi kabul edildi. Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı.

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu. Babasının ismi Süleyman, annesinin ismi Emine’dir.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu İdaresi Kısmını bitirdi. Yüksek lisansını tıpkı üniversitenin Toplumsal Bilimler Enstitüsünde Memleketler arası Bağlantılar alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi alanında Doktora unvanını aldı.

İş Adamı, Dokuma işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez İdare Heyeti ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Heyeti Üyeliğinde bulundu. Hala MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliği devam etmektedir.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Lideri ve Genel Lider Yardımcısı olarak vazife yaptı.

24. Periyotta İstanbul, 25. Devirde Şanlıurfa Milletvekili seçildi.

Orta seviyede İngilizce, az seviyede Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.