Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, iş dünyasından isimlerle bir araya geldi(2)

HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş dünyası, gerçek kesim temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu (STK) liderleri ile bir ortaya geldi …

12.12.2021
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, iş dünyasından isimlerle bir araya geldi(2)

HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş dünyası, gerçek kesim temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu (STK) liderleri ile bir ortaya geldi.

HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş dünyası, gerçek bölüm temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu (STK) liderleri ile bir ortaya geldi.  Yaklaşık 7 skent aydın haberlerit süren toplantıda Nebati, yeni devirdeki iktisat siyasetleri hakkında bilgi verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşen toplantıda, iş dünyası, gerçek bölüm temsilcileri ve STK liderleriyle bir ortaya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya Demirören Holding İdare Şurası Lideri Yıldırım Demirören, TFF Lideri ve iş insanı Nrehberaydin.comt Özdemir, Anadolu Kümesi İdare Konseyi Lideri Tuncay Özilhan, Şiddetli Holding İdare Lideri Ahmet Nazif Güçlü, Eczacıbaşı Holding İdare Konseyi Lideri Bülent Eczacıbaşı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Lideri İsmail Gülle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rıfat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, Ankara Ticaret Odası Lideri (ATO) Gürsel Baran, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Lideri Orhan Aydın ve Dış Ekonomik İlgiler Konseyi (DEİK) Lideri Nail Olpak ortalarında bulunduğu çok sayıda iş insanı, gerçek bölüm temsilcileri ve STK liderleri katıldı.

7 Skent aydın haberleriT SÜRDÜ

Toplantıda, yeni periyottaki iktisat siyasetleri hakkında bir sunum gerçekleştiren Bakan Nebati, Türkiye’nin lojistik altyapısı, ihracat ve üretim kapasitesi hakkında bilgiler verirken, global iktisatta yaşanan yapısal değişime de değindi. Özgür piyasadan geri adım atılmayacağını söz eden Nureddin Nebati, her alanda destekleyici olunmaya devam edileceğinin altını çizdi. Yaklaşık 7 skent aydın haberlerit süren toplantıda, iş dünyası temsilcileri ise tek tek kelam alarak sorun ve görüşlerini lisana getirdi. Yeni devirdeki iktisat siyasetlerinin iş dünyasına aktarılması emeliyle dal temsilcileri ile gerçekleşen toplantıların önümüzdeki periyotta de devam edeceği belirtildi.

“HERKES MESELELERİ YAHUT DA YAPILACAK İŞLERİN SAMİMİ OLARAK ANLATTI”

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Kuvvetli Holding İdare Şurası Lideri Ahmet Nazif Şiddetli, toplantının uygun bir diyalog içinde geçtiğini belirterek, “Herkes sıkıntıları yahut da yapılacak işlerin samimi olarak anlattı. Sayın Bakanımız hoş bir konuşma yaptı. Kendileri nasıl yapılacağını, ne edileceğini anlattılar” dedi.

ATO Lideri Gürsel Baran da “Ankara Ticaret Odası olarak 160 bin üyemiz var. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n yaklaşık 150 binini ilgilendiren, KOBİ’lerle ilgili külfetleri gündeme getirdim. Biraz daha küçük ölçekte olan KOBİ’lerimizle ilgili ezaları gündeme getirdim. Şu anda her taraftan kelam alan arkadaşlarımız var. İçinde ticaretin olduğu her alandan arkadaşlarımız var. Bütün badirelerini lisana getiriyorlar. Sayın Bakanımda hali hazırda görülenin hepsini not alıyor. Sayın Bakanım, bankacılarımızla, o bölümle de herhalde önümüzdeki hafta bir toplantı yapacağını söyledi. Herhalde içinde ticaretin olduğu her alanla farklı ayrı da, bu türlü büyük çaplı toplantılar değil de farklı başka da toplantılar yapacak. İnanıyorum ki hepimizin kederi bu ülkenin, bu milletin, bu memleketin daha üstlerde olması. Bugün olduğu yerden daha üstlerde olması. Biz elimizden gelen her dayanağı vermeye hazırız” diye konuştu. TOBB Lideri Rıfat Hisarcıklıoğlu ise toplantının yapan olduğunu söz ederek, “Katılımcı demokrasi açısından, istişare açısından, kültür açısından. bizler için çok kıymetliydi bu toplantı. Herkes sıkıntılarını vakit kısıtlı olmaksızın birebir aktarabildi. Sayın Bakan hali hazırda görülenin hepsini dinledi ve not aldı. Toplantı öncesinde Sayın Bakan. bizlere mevcut görünüm hem de yeni ekonomik programla ilgili birtakım bilgilendirmeler yaptı. Tekrar ediyorum toplantımız külliyen yapıcıydı. Hammadde fiyatlarındaki artış, medikal firmaların ödemeleri, kamuya iş yapan firmaların durumu, alacakları, KDV alacakları üzere birçok husus gündeme geldi. Bakanın bu tüm problemlerimize ilgileneceğine ve tahlil odaklı çalışacağına kankent aydın haberleriti edindim” halinde konuştu.

“İSTİHDAMLA BÜYÜYEN TÜRKİYE’DE HEDEFLENEN DATALARA ULAŞACAĞIZ İNŞALLAH”

ASKON Genel Lideri Orhan Aydın da yaptığı konuşmada “Sayın Bakanımızın önümüzdeki süreçte hedeflenen yeni üretim, istihdam ve ihracat yolundaki çalışmalarına güveniyoruz. İş dünyasının bütün temsilcileri ve Türkiye’nin en kıymetli firmaları bugün toplantıdalardı. Her birimiz 3’er ile 5’er dakika ortasında görüşlerimizi, beklentilerimizi, taleplerimizi ayrıntılı bir formda arz ettik ve birçoğunun da yanıtını aldık. İnşallah önümüzdeki süreçte, hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Hazine ve Maliye Bakanımızın hedeflemiş olduğu bu yeni modelde üreten Türkiye yolunda çalışacağız. Buradaki en değerli husus natürel ki enflasyon ve enflasyona yedirilmeme. Ülkenin, hepimizin, hem ekonomik tarafının gündemin de hem de makro tarafından bakıldığında da şu anki en değerli gündemimiz enflasyon.  Bunun üzerine ayrıntılı görüşmeler yapıldı. Ancak en kıymetlisi de şu an büyüyen Türkiye’nin, iktisadın ihracat kanalıyla büyüyen Türkiye’de, istihdamla büyüyen Türkiye’de hedeflenen datalara ulaşacağız inşallah” kelamlarına yer verdi.


– İstanbul

aydın haberleri / Murat Deliklitaş – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.