Hastane randevu kotası nedir? Hastane randevularına kota getirildi mi?

Gündem Haberleri Günlük hayatımızda yaşadığımız sıhhat sorunlarını gidermek için almakta olduğumuz hastane randevularına kota getirileceği …

14.09.2022
Hastane randevu kotası nedir? Hastane randevularına kota getirildi mi?

Gündem Haberleri

Günlük hayatımızda yaşadığımız sıhhat sorunlarını gidermek için almakta olduğumuz hastane randevularına kota getirileceği savları epeyce duyulmaya başlandı. Duyumlardan sonra Sağlık Bakanlığı, hastane randevularının ayda 3 defa ile sonlandırıldığı savlarına cevap verdi. Pekala, bu husus hakkındaki duyumlar ne kadar gerçek? Hastane randevu kotası nedir? Hastane randevularına kota getirildi mi?

HASTANE RANDEVU KOTASI NEDİR?

İnternet üzerinde kimi toplumsal medya platformları aracılığı ile aylık hastane randevu sayılarının 3 adet ile sonlandırılacağı haberi duyuluyordu. Bu duyumlara ait Sıhhat Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada soruları yanıtladı.

HASTANE RANDEVULARINA KOTA GETİRİLDİ Mİ?

İnternet üzerinde yayınlanan birçok duyuma, Sıhhat Bakanlığı tarafından yazılı açıklama gerçekleştirildi. Yapılan yazılı açıklamada bu türlü bir durumun kelam gelimi edilen olmadığını belirtti.

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı bahisle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada; birtakım basın yayın kuruluşlarında yer alan ‘Hastane randevuları, aylık 3 randevu ile sınırlandırıldı’ savları üzerine açıklamaya gerek görüldüğü belirtilerek, “Bakanlığımızca MHRS randevularına yönelik rastgele bir yeni düzenleme yapılmamış olup kota getirilmesi kelam gelimi edilen değildir.
Halrehberaydin.comzırda mevcut uygulamaya nazaran, MHRS’de bir kişinin etkin olarak üç randevusu bulunabilmektedir. Bu üç randevuya, denetim muayeneleri dahil değildir. Kişi muayene hayli, yeni randevu almasına bir sınırlama yoktur. Ayrıyeten randevu cetveline dair planlama aylık değil 15 günlük yapılmaktadır” denildi.

Randevu,Hastane Randevu,Bakanlığı,Kota,Yazılı,Sağlık ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.