Harkov’daki çatışmada Ukraynalı gazeteci hayatını kaybetti

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna’nın Harkov kentinde çıkan çatışmalarda bir gazetecinin öldürüldüğü açıklandı.Ukrayna’nın Odessa …

08.05.2022
Harkov’daki çatışmada Ukraynalı gazeteci hayatını kaybetti

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna’nın Harkov kentinde çıkan çatışmalarda bir gazetecinin öldürüldüğü açıklandı.Ukrayna’nın Odessa bölgesine bağlı Bolhrad Belediye Meclisi yaptığı açıklamada, gazeteci ve Ukrayna ordusunda misyon alan teğmen Maksi…

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna’nın Harkov kentinde çıkan çatışmalarda bir gazetecinin öldürüldüğü açıklandı.

Ukrayna’nın Odessa bölgesine bağlı Bolhrad Belediye Meclisi yaptığı açıklamada, gazeteci ve Ukrayna ordusunda vazife alan teğmen Maksim Medinsky’nin, Rus ordusu ile çıkan çatışmalarda hayatını kaybettiğini bildirdi. Bolhrad Belediye Meclisi tarafından verilen bilgilendirme argümanında, “Hemşehrimiz hiç tereddüt etmeden Ukrayna’yı savunmaya, Ukrayna’nın gerçek bağımsızlığı için savaşmaya 2014’te başladı. Askerlik ve kamu misyonunu yerine getirdi. Hiçbir teselli kelamı onu bir oğul, koca ve baba olarak geri getiremez. Ailesine söylenecek hiçbir kelam, hissettikleri acıyı ve çaresizliği gölgede bırakamaz” denildi.

Kiev Ulusal Üniversitesi Gazetecilik Kısmından mezun olan ve çeşitli kurumlarda çalışan 33 yaşındaki gazeteci Medinsky, 2014 yılında istekli olarak Rusya- Ukrayna savaşına katılmıştı. Vazifelerinin 1 yılını cephede 4 ayını ise Donetsk kentinde gerçekleştiren Medinsky’nin 24 Şubat’ta başlayan Rusya- Ukrayna savaşına katılarak tekrar Ukrayna ordusunda misyon aldığı kaydedildi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.