Hangi il ve ilçelerde okullar tatil? 20 Aralık Pazartesi bugün hangi illerde ve ilçelerinde okullar tatil ilan edildi?

Son dakika gelen haberlere nazaran, şiddetli kar yağışı nedeniyle 10 ilin birtakım ilçelerinde yüz yüze eğitime orta verildi. Öğrenciler hangi …

Hangi il ve ilçelerde okullar tatil? 20 Aralık Pazartesi bugün hangi illerde ve ilçelerinde okullar tatil ilan edildi?

Son dakika gelen haberlere nazaran, şiddetli kar yağışı nedeniyle 10 ilin birtakım ilçelerinde yüz yüze eğitime orta verildi. Öğrenciler hangi vilayetlerde ve ilçelerde okullar tatil oldu merak ediyor. Pekala, Hangi vilayet ve ilçelerde okullar tatil? 20 Aralık Pazartesi bugün hangi vilayetlerde ve ilçelerinde okullar tatil ilan edildi? İstanbul, Ankara ve İzmir’de okullar tatil mi? Okullarda yüz yüze eğitime orta mı verilecek? Hangi vilayetlerde okullar tatil olacak?

Yurdun pek çok bölgesinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle 9 vilayetimizin birtakım ilçelerinde yüz yüze eğitime orta verildi. Bu vilayetler ortasında Konya, Tunceli, Aksaray, Adana, Bingöl, Karaman, Denizli, Kars, Muğla ve Kahramanmaraş bulunuyor. Pekala, 20 Aralık Pazartesi bugün hangi vilayetlerde ve ilçelerinde okullar tatil ilan edildi? Hangi vilayet ve ilçelerde okullar tatil?

HANGİ VİLAYETLERDE VE İLÇELERDE OKULLAR TATİL OLACAK?

Ülkemizin pek çok bölgesinde kar yağışı tesirini hissettirmeye başladı. Şiddetli kar yağışı ve olumsuz şartlar nedeniyle 10 vilayetimizde birtakım ilçelerde yüzde yüze eğitime orta verildi. Buna nazaran 20 Aralık Pazartesi günü tarihinde Konya’nın 26 ilçesinde, Tunceli’nin Pülümür ilçesinde, Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde, Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, Karaman’ın Başyayla ilçesinde, Denizli’nin Babadağ ilçesinde, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde ve Kars’ın tüm ilçelerinde yüz yüze öğretime orta verildi.

Bugün okulların tatil olacağı vilayetler ve ilçeler:

  • Konya (Konya’nın 26 ilçesinde)
  • Tunceli (Pülümür)
  • Aksaray (Ortaköy)
  • Adana (Tufanbeyli)
  • Bingöl (Karlıova)
  • Karaman (Başyayla)
  • Denizli (Babadağ)
  • Kars (Tüm ilçeleri)
  • Muğla (Kavaklıdere)
  • Kahramanmaraş (Afşin ve Çağlayancerit)

KONYA’NIN 26 İLÇESİNDE EĞİTİME BİR GÜN ORTA

Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyyit Ali Büyük, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, tamamı Hıfzıssıhha Şurası kararıyla Konya merkeze bağlı 26 ilçede, 20 Aralık Pazartesi günü eğitime bir gün orta verildiğini duyurdu. Ağır kar yağışından ötürü merkez ilçeler Selçuklu, Karatay, Meram ile Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Hadim, Altınekin, Ahırlı, Yunak, Derbent, Çeltik, Akören, Sarayönü, Yalıhüyük, Bozkır, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Akşehir, Çumra, Crehberaydin.comnbeyli, Taşkent, Güneysınır, Tuzlukçu, Hüyük ilçelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı okullarla Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı kreşlerde 20 Aralık 2021 Pazartesi eğitim öğretime uzaktan devam edilecek. Engelli yahut gebe kamu çalışanları da birebir gün müsaadeli sayılacak.

TUNCELİ’NİN PÜLÜMÜR İLÇESİ

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde, tesirini arttıran kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün orta verildi. İlçe merkezinde 30 santimetre kadar bulan kar kalınlığı, yüksek kısımlarda 50 santimetre kadarye kadar ulaştı. Ağır kar yağışı nedeniyle Kaykamakamlık, yarın için ilçedeki tüm okulların bir gün müddetle tatil ilan edildiğini açıkladı.

AKSARAY’IN ORTAKÖY İLÇESİ

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde de tesirli kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildi. Kaymakamlıktan verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar yağışı nedeniyle 20 Aralık Pazartesi ilçe merkezi ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

ADANA’NIN TUFANBEYLİ İLÇESİ

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde tesirli kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildi. Tufanbeyli Kaymakamlığından verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların bir günlüğüne tatil edildiği belirtildi.

BİNGÖL’ÜN KARLIOVA İLÇESİ

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün orta verildi. Karlıova İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgilendirme argümanında, “Kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle Karlıova ilçesi genelinde 20 Aralık Pazartesi günü resmî ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir” denildi.

KARAMAN’IN BAŞYAYLA İLÇESİ

Karaman’ın Başyayla ilçesinde, tesirli kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildi. Kaymakamlıktan verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime yarın için orta verildiği bildirildi.

DENİZLİ’NİN BABADAĞ İLÇESİ

Denizli’nin Babadağ ilçesinde, kar nedeniyle eğitime bir gün orta verildi. Babadağ Kaymakamlığından verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar yağışı sebebiyle ilçe genelinde 20 Aralık Pazartesi günü eğitime orta verildiği belirtildi.

KARS’IN TÜM İLÇELERİNDE

Kars’ta ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle vilayet genelinde tüm okullarda eğitime yarın 1 gün orta verildi. Kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de müsaadeli sayılacağı söz edildi.

MUĞLA’NIN KAVAKLIDERE İLÇESİNDE

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim yapılan kimi okullarda eğitime 1 gün orta verildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA İKİ İLÇEDE DE ORTA

Kahramanmaraş’ın Afşin ve Çağlayancerit ilçelerinde olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildi. Afşin ve Çağlayancerit kaymakamlıklarından yapılan açıklamalarda, devam eden olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle tüm okullarda 20 Aralık Pazartesi eğitime orta verildiği belirtildi.

Gündem

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.