Gram Altın 1200 Lirayı görecek Üstüne De Çıkacak Diyerek Zirvenin Tarihini Verdi İşte Para Kazandıracak Tüyolar…

Gram altını 900 liradan ya da altında alanların 950 liraları görünce bozdurmasının yanlış olacağını belirten İslam Memiş “Nisan ayında …

22.05.2022
Gram Altın 1200 Lirayı görecek Üstüne De Çıkacak Diyerek Zirvenin Tarihini Verdi İşte Para Kazandıracak Tüyolar…

Gram altını 900 liradan ya da altında alanların 950 liraları görünce bozdurmasının yanlış olacağını belirten İslam Memiş “Nisan ayında piyasaların altına yöneleceğini Mayıs ayında da altın fiyatlarında yükselişin başlayacağını söylemiştim dediklerim tek t…

Gram altını 900 liradan ya da altında alanların 950 liraları görünce bozdurmasının yanlış olacağını belirten İslam Memiş “Nisan ayında piyasaların altına yöneleceğini Mayıs ayında da altın fiyatlarında yükselişin başlayacağını söylemiştim dediklerim tek tek çıktı şimdide 1200 lirayı zorlayacağını söylüyorum” dedi.

DOLAR FİREN TUTMUYOR

Doların geçen yılın Kasım ayındaki üzere freninin patlayacağını açıklayan ekonomist Onur Oğuz dolarda yükselişin devam edeceğini açıkladı. Son 40 yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya kalan dünya ülkeleri peş peşe faiz arttırıyor. Faiz arttırma kararı alan FED’in şahin tavrı doları global piyasalarda az bulunur hale getiriyor. Ekonomist Murat Kubilay doların geçen yılın sonunda 18 liraya kadar çıktığını ve artık bu düzeyin de üstüne çıkacağını açıkladı. Önüne set kurulan doların bu seti yıkmasına az kaldığını belirten Kubilay kısa vakitte dolarda tusunami tesiri beklediklerini belirterek hem yatırımcıları hem de piyasada dolarla süreç yapan iş sahiplerini uyardı.

DOLARDAN SONRA ALTINDA YÜKSELİŞE GEÇİYOR

Geçen hafta gram altının 948 liranın üstünü test ettiğini söyleyen İslam Memiş Haziran ve Temmuz aylarının altın yatırımcısının ayları olacağını argüman etti. İslam Memiş gram altında birinci olarak 1000 lirayı göreceğimizi söyledi. Daha sonra gram altın fiyatının 1200 lira sonuna kadar dayanacağını belirten Memiş daha üstlerini görmek sürpriz olmayacak dedi.
ANZ Bank analistleri yaptıkları değerlendirmede ons altının fiyatının yükselmesinin gram altın ile çeyrek altın fiyatlarını da direkt etkilediğini belirttiler. Analistler ons altında Bin 950 dolar iddiası yaptılar.

DÜĞÜN DÖNEMİ ALTIN FİYATLARINI DA ETKİLEYECEK

Analistler yaklaşan düğün döneminin altın fiyatlarını üste çekeceğini belirterek yaz periyodunda altın fiyatlarının , gram altında çeyrek altında ve 22 ayar bilezikte yükselişi gösterecek dedi. Ayrıyeten altın fiyatlarındaki büyük hareketliliğin enflasyonu tetikleyeceği uyarısı geldi. Altın ve dolardaki yükselişin enflasyonu da zıplatacağını öngören uzmanlar borçlanmayın güç bir yaz ve hatta çok güç bir kış bizi bekliyor dedi. İslam Memiş de Temmuz ayının altın yatırımcısının yüzünü güldüreceğini ve altın bozdurmakta tez edilmemesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.