Fiyatı gören gidiyor! Hamsinin kilosu 50 lira

Karadeniz’de hamsinin az çıkması, Ordu’da bulunan balıkçı tezgahlarındaki fiyatlara da yansıdı. Hamsinin kilo fiyatı 50 liraya yükselirken …

17.01.2022
Fiyatı gören gidiyor! Hamsinin kilosu 50 lira

Karadeniz’de hamsinin az çıkması, Ordu’da bulunan balıkçı tezgahlarındaki fiyatlara da yansıdı. Hamsinin kilo fiyatı 50 liraya yükselirken, tezgahlara gelen müşteriler ise etiketi görünce şaşırdı.’FİYATI GÖREN, GİDİYOR’Balıkçılar, fiyatları görenlerin ken…

Karadeniz’de hamsinin az çıkması, Ordu’da bulunan balıkçı tezgahlarındaki fiyatlara da yansıdı. Hamsinin kilo fiyatı 50 liraya yükselirken, tezgahlara gelen müşteriler ise etiketi görünce şaşırdı.

‘FİYATI GÖREN, GİDİYOR’

Balıkçılar, fiyatları görenlerin kendilerine tepki gösterdiğini belirterek, “Balık çok kıymetli. Fiyatı gören, gidiyor. Az çıktığı için hamsi bulmak çok sıkıntı. Kilosu 50 TL olmasından bizlerde şikayetçiyiz ama hamsi yok denecek kadar az olduğu için fiyatı bu sayılarda seyrediyor” dedi.

‘HAMSİ YEMEK HAYAL OLDU’

Karadeniz’de hamsinin kilosunun 50 TL olmasına mana veremediğini söyleyen Eda Aydın, “Hamsi yok olmasını anlıyoruz lakin fiyatının bu kadar yüksek olmasına mana veremiyoruz. 50 TL hamsi için büyük bir sayı. Balıkçı esnafına hata bulmuyoruz fakat tadı artık damağımızda kalıyor. Sofralarımızın konuğu olmaktan çok uzak” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.