Facebook, Yüksek Riskli Hesaplar İçin İki Faktörlü Doğrulamayı Zorunlu Hale Getiriyor

Facebook, berbat niyetli bilgisayar korsanları tarafından amaç alınması beklenen yüksek riskli hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA …

03.12.2021
Facebook, Yüksek Riskli Hesaplar İçin İki Faktörlü Doğrulamayı Zorunlu Hale Getiriyor

Facebook, berbat niyetli bilgisayar korsanları tarafından amaç alınması beklenen yüksek riskli hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) mecburî hale getireceğini söyledi. Hareket, toplumsal ağ devinin insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükü…

Facebook, berbat niyetli bilgisayar korsanları tarafından amaç alınması olası yüksek riskli hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) zarurî hale getireceğini söyledi. Hareket, toplumsal ağ devinin insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri üzere muhakkak risk altında olabilecek bireylerin hesaplarını muhafazayı amaçlayan gelişmiş güvenlik programı olan Facebook Protect’in büyük bir genişlemesinin kesimi. Teşebbüs, 2FA dahil olmak üzere güvenlik özelliklerini kolaylaştırarak ve potansiyel bilgisayar korsanlığı tehditlerinin izlenmesi de dahil olmak üzere hesaplar ve Sayfalar için ek güvenlik müdafaaları sağlayarak bu hesapların daha güçlü güvenlik müdafaaları benimsemesine yardımcı olur.

Kaynak: https://techcrunch.com/2021/12/02/fac…

Facebook tarafından yüksek riskli olarak tanımlanan bir kullanıcı, makul bir mühlet sona erdiğinde 2FA’yı etkinleştirmezse, hesaplarına erişemeyecek.

Facebook, Yüksek Riskli Hesaplar İçin İki Faktörlü Doğrulamayı Zorunlu Hale Getiriyor 1

Program 2018’de denendi ve berbata kullanımın ve seçim müdahalesinin platformda yayılmasını durdurmak emeliyle 2020 ABD seçimlerinden evvel genişletildi. Facebook’a nazaran şu anda 1,5 milyondan fazla hesapta etkinleştirildi ve yıl sonuna kadar ABD, Hindistan ve Portekiz de dahil olmak üzere 50’den fazla ülkeye yayılacak. Şirket, 2022’de daha fazla genişleme planlıyor.

Halrehberaydin.comzırda Facebook Protect’e kayıtlı olan 1,5 milyon hesaptan yaklaşık 950.000’inde 2FA etkinleştirildi; bu, Facebook’un ‘internet genelinde tarihi olarak gereğince kullanılmadığını’ söylediği bir özellik. Facebook, bu özelliğin tüm yüksek riskli hesaplar tarafından kullanılmasını istediğini ve bunu zarurî hale getirdiğini söylüyor.

Şirket, kullanıcıların hesaplarına erişimi kalıcı olarak kaybetmeyeceklerini, lakin erişimi tekrar kazanmak için 2FA’yı etkinleştirmeleri gerektiğini söyledi.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.