Euro darbesi! Selçuk Geçer öyle tahmin verdi ki… Dengeler değişiyor

Doların yıl sonunda 25 lirayı göreceğini tabir eden Selçuk Geçer, Dolar/Euro istikrarının de bozulacağını tabir etti. Dolar için yeni senaryoyu …

10.07.2022
Euro darbesi! Selçuk Geçer öyle tahmin verdi ki… Dengeler değişiyor

Doların yıl sonunda 25 lirayı göreceğini tabir eden Selçuk Geçer, Dolar/Euro istikrarının de bozulacağını tabir etti. Dolar için yeni senaryoyu açıklayan Geçer, “Önce çıkaracaklar sonra düşürecekler” atağının yapılacağını belirtti. İşte dolar ve euro yatı…

Doların yıl sonunda 25 lirayı göreceğini tabir eden Selçuk Geçer, Dolar/Euro istikrarının de bozulacağını söz etti. Dolar için yeni senaryoyu açıklayan Geçer, “Önce çıkaracaklar sonra düşürecekler” atılımının yapılacağını belirtti. İşte dolar ve euro yatırımı yapacaklar için Selçuk Geçer’den yeni tahliller.

KONTOLDEN ÇIKTI HER ŞEY

“20 Aralık operasyonundan sonra 14 liradan tekrardan 18’e çıktı. Yapmayın insanları büyük ziyan uğratıyorsunuz. Bugünkü 18 lira Aralık’taki 12 lira. Nass var demeye başlarsa anlayın ki kuru evvel 26’ya götürecekler sonra oradan vuracaklar 18’e düşürecekler. Sonra nasıl indirdik diyecekler. DİBS’i açıkladılar bakın ne oldu. Kırılganlıklar yalnızca cari açıkla sonlu değil. Döviz açıkları var şirketlerin.. Onları batırma derecesine görülebilir. Enflasyon aldı başını gidiyor. Hiçbir şey denetimlerinde değil. Seçim vaktinde hükümetin vakit kazanma dışında bir şey yok.”

DOLARIN YIL SONU KESTİRİMİ KORKUTTU

“Amerika on yıllıklar 3,30’lar düzeyine. En yüksek düzeyler. Dolar endeski 105’in kıyısında. Sona 110’u görecek. Bu çok yüksek. Euro/Dolar paritesinin Dolar/Euro paritesine dönüştürecek. Euro daha kıymetli olacak. Tüm paralar bedel kaybedecek. 2018 yılından beri teknik büsbütün devreden çıktı. Dolar endeks, 105’e geldiyse buralardan uzak duracaksın. Türkiye daha kırılgan bir ülke. Dolar 20 lirayı kırıp 25 liraya gidecek. Cari açık bu durumdaysa Yıl sonunda 26-30 liralık dolar kuru göreceğiz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.