Espor Dünyasının Oscarları Sahiplerini Buldu: Yılın Espor Oyunu VALORANT Oldu!

Espor dünyasının Oscarı olarak nitelendirebileceğimiz Esports Awards’ın bu yıl kazananları belirli oldu. Yapılan ödül merasiminde yılın espor …

21.11.2021
Espor Dünyasının Oscarları Sahiplerini Buldu: Yılın Espor Oyunu VALORANT Oldu!

Espor dünyasının Oscarı olarak nitelendirebileceğimiz Esports Awards’ın bu yıl kazananları belirli oldu. Yapılan ödül merasiminde yılın espor oyunu olarak ise VALORANT seçildi. Yılın espor oyunu VALORANT.Espor dünyasındaki enlerin seçildiği Esports Awards, ge…

Espor dünyasının Oscarı olarak nitelendirebileceğimiz Esports Awards’ın bu yıl kazananları aşikâr oldu. Yapılan ödül merasiminde yılın espor oyunu olarak ise VALORANT seçildi.

Yılın espor oyunu VALORANT.

Espor dünyasındaki enlerin seçildiği Esports Awards, geçtiğimiz gece düzenlendi. Aktiflik boyunca 2021 yılındaki espor kesiminin en âlâ oyuncularından en güzel yardımcı programına kadar birçok farklı kolda, insanlara ve şirketlere mükafatlar verildi.

Bu gecede yılın espor oyunu olarak ise 2020 yılında pandeminin başında hayatımıza giren ve büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan VALORANT seçildi. FPS tipinde bir oyun olan VALORANT, 5v5 olarak oynanıyor.

En yakın rakipleri olan LoL ve CS:GO’yu geride bırakan VALORANT, çıkışının 2. yılında yılın espor oyunu olmayı başardı.

Yılın oyuncusu s1mple!

Natus Vincere ile geçen olağanüstü bir yılı major şampiyonluğu ile sonlandıran Ukraynalı üstün star s1mple, hak ettiği mükafatın sahibi oldu. Yılın esporcusu seçilen Ukraynalı, yıl içerisinde gösterdiği harika performans ile birlikte bunu sonuna kadar hak etti.

1.33 üzere inanılmaz bir rating’e sahip olan oyuncu, şu an CS:GO oyuncuları ortasında katiyen en formda oyuncu.

Yılın taşınabilir espor oyunu: FreeFire!

Taşınabilir tarafta da mükafatlar dağıtıldı. Yılın espor oyunu olarak son vakitlerde dünyada epeyce tanınan olan ve taşınabilir oyuncuların keyifle oynadığı FreeFire seçildi. 

PUBG’ye benzeyen bir biçimi olan FreeFire, oyunculara sunduğu avantajlar sayesinde kendisine büyük bir oyuncu kitlesi kazandırdı.

Bu 3 kategori ile birlikte daha birçok kategoride yılın enleri seçildi. Siz de buradan yılın en güzellerine göz atabilirsiniz.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.