Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine ekonomi gündemiyle toplanıyor! Masada 6 önemli konu başlığı var

Ekonomi Haberleri Son olarak 1 Ağustos’ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ikincisi yarın yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan …

21.08.2022
Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine ekonomi gündemiyle toplanıyor! Masada 6 önemli konu başlığı var

Ekonomi Haberleri

Son olarak 1 Ağustos’ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ikincisi yarın yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Bakanlar Şurasını bir ortaya getireceği dorukta değerli gündem başlıkları olacak. Daha evvelki toplantıda tahıl koridoru, 81 vilayette yapılacak toplumsal konut projesi ve terörle uğraşın bununla bir arada ayrıyeten Ege ile Akdeniz’de yaşanan gelişmeler ele alınmış ve bu başlıklarla ilgili planlanan adımlar bir bir atılmıştı.

20 GÜN SONRA YİNE TOPLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 20 gün sonra tekrar yapılacak kabine toplantısında iç ve dış gündem ile iktisada ait gelişmeler ele alınacak.

EKONOMİDE ATILAN VE ATILACAK ADIMLAR EN DEĞERLİ BAŞLIK

Kabine gündeminde üst sırada iktisatta atılan ve atılacak adımlar yer alacak. Vatandaşın alım gücünü muhafaza ve temel gereksinimlerine ulaşımını kolaylaştıracak atılımlar bunun başında geliyor.

500 BİN KONUT PROJESİ

Bu kapsamda başta 150 bin olarak planlanan ve yan formüllerle sayının 500 bine kadar çıkarılacağı ucuza toplumsal konut projesi ile ilgili atılacak adımlar kabinede masada olacak ve ilgili bakanlar bahse dair sunumlarını gerçekleştirmesi planlanmaktadır..

TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİNDEKİ İNDİRİM VE ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ

Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatif Marketleri ekseninde başlatılan kar hedefli olmayan satışlarla ucuz besin atılımında son durum ve atılacak adımlar konuşulacak.

FAİZ İNDİRİMİ VE PİYASALARIN REAKSİYONSİ

Girişimciyi, esnafı ve tüketiciyi faize ezdirmeme siyaseti kapsamında adım adım düşürülen faizle ilgili gelinen son durum da kabine toplantısında pahalandırılacak. Bilindiği üzere Merkez Bankası’ndan geçtiğimiz hafta 100 baz puanlık bir indirim daha gelmişti.

TERÖRLE ÇABA VE SURİYE’DE SON DURUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İçişleri, Dışişleri ve Ulusal Savunma Bakanları tarafından terörle gayret ve hem yurtiçi hem yurtdışında atılan adımlar, hazırlıklar aktarılacak.

SURİYE’DE UZLAŞMAYI TESİS EDECEK SİYASET NASIL İLERLEYECEK?

Suriye’de muhalifler ve Esad rejimi ortasında bir uzlaşma yeri oluşturulmasına ait düşünülen teşebbüsler de kabinede pahalandırılacak. Bilindiği üzere bu adımla ilgili olarak Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli de takviye vermiş ve mülteci sorunu ve bölgesel istikrar için kıymetlendirilmesi gerektiğini aktarmıştı.

UKRAYNA VE RUSYA TEMASLARI

Erdoğan ayrıyeten Kabine’de Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmeler ve Ukrayna ziyareti ile Zelenskiy temaslarını kıymetlendirecek ve kabinede bundan sonrası için neler yapılabileceği konuşulacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Kabine toplantısının akabinde alınan son dakika kararlarını açıklamak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.

Kabine,Erdoğan,Adımlar,Gün,Cumhurbaşkanı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.