En sevdiğiniz kahve kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarıyor! İşte içtiğiniz kahveye göre karakter analizi yapan kişilik testi

Kahve çekirdekleri, içtiğiniz kahvenin çeşidine nazaran kişiliğiniz hakkında sırlar barındırır. Nasıl ‘ne yersen osun’ kelamı yemek tercihlerine …

04.09.2022
En sevdiğiniz kahve kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarıyor! İşte içtiğiniz kahveye göre karakter analizi yapan kişilik testi

Kahve çekirdekleri, içtiğiniz kahvenin çeşidine nazaran kişiliğiniz hakkında sırlar barındırır. Nasıl ‘ne yersen osun’ kelamı yemek tercihlerine nazaran nasıl bir insan olduğunu araştırmak için kullanılıyorsa, misal biçimde ‘içtiğin şeysin’ de en sevdiğin kahvenin…

Kahve çekirdekleri, içtiğiniz kahvenin cinsine nazaran kişiliğiniz hakkında sırlar barındırır. Nasıl ‘ne yersen osun’ kelamı yemek tercihlerine nazaran nasıl bir insan olduğunu araştırmak için kullanılıyorsa, benzeri formda ‘içtiğin şeysin’ de en sevdiğin kahvenin senin hakkında ne söylediğini keşfetmek için geçerlidir.
Kahve, dünyada en çok tüketilen içeceklerden biridir. 2022’de yapılan yeni bir kahve araştırmasında, araştırmacılar, 3-4 fincana kadar kahvenin sağlıklı ve ölçülü bir halde tüketilmesinin kalp hastalığı yahut kanser üzere hastalıklardan mevt riskini azalttığını ve ayrıyeten depresyonu uzak tuttuğunu buldu.

Davranış uzmanları ve psikologlar, insanların kişilik özelliklerini, gerilim altında nasıl tepki vereceklerini, her küçük ayrıntıyı denetim etmek isteyip istemeyeceklerini vb. keşfetmek için çeşitli çalışmalar yürütüyorlar. Bilim tarafından desteklenen çalışmalar, sabır düzeyleri üzere pek çok enteresan kişilik özelliğini ortaya çıkardı. İçtiğiniz kahvenin seçimine nazaran hassaslık, içe dönüklük, dışa dönüklük vb. Bu gün en sevdiğiniz kahvenin kişiliğiniz hakkında neler ortaya koyduğunu öğrenelim.

EN SEVDİĞİN KAHVE SENİN HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

SİYAH KAHVE KİŞİLİK

Eğer Siyah Kahve içiyorsanız, o vakit sade kahve içen kişilik tipi, sizin saçma sapan, eski başlı, saf, sabırlı, verimli bir insan olduğunuzu söyler. Azimli ve kararlı, zindelik odaklı, kendi kendine kâfi, yetkilendirilmiş bireylersiniz. İşleri kolay tutuyorsunuz. Her şeyi gördüğün üzere söylüyorsun. Tartışmalardan ve çatışmalardan uzak durursunuz. ‘Ne ise odur’ ideolojisiyle yaşıyorsunuz. Denetimin sizde olmasını seviyorsunuz ve yapmaya istekli olmadığınız sürece bir şeyi yapmaya basitçe ikna edemezsiniz. Ani dışa dönüklük stantlarıyla sessiz ve karamsar olma eğilimindesiniz.

Siyah Kahve içenler değişime karşı dirençlidir, lakin kendi teknikleriyle belirlenmiş rutinler konusunda rahattırlar. Çoklukla diğerleri tarafından kendileri için belirlenen eğilimleri yahut yolları takip etmekten kaçınırlar. Bir şeylere uzun müddet takılıp kalmazlar. Her vakit ilerlemek için bir planları vardır. Bu özellikleri de onları muteber beşerler yapar.

KAPUÇİNO KİŞİLİĞİ

Cappuccino içiyorsanız, cappuccino kahve içen kişilik tipi, maceracı, açık fikirli, sofistike, dürüst, motive, üstün yaratıcı bir insan olduğunuzu söylüyor. Araştırmalar, kapuçino severlerin, bazen çok derecede takıntılı ve birtakım şeylere karşı hassas olan mükemmeliyetçi olduklarını göstermiştir. Sıhhat şuuruna sahipler lakin siyah kahve sevenler kadar değiller. Saf sevinç için daha ince şeylere düşkün oldukları ve baskın hale geldikleri yahut herkesi dinledikleri, lakin sonunda istedikleri şeyi yaptıkları bulunabilir.

Cappuccino severlerin macera sevgisi, monotonluktan ya da uzun müddet birebir tekrar eden şeylerden hoşlanmamalarına neden olur. Farklı şeyleri ve çeşitleri keşfetmeyi severler. Bilinmeyeni keşfetmekten korkmazlar. Yeni bir marifet öğrenmek için kendi başlarına yeni yerlere memnuniyetle gidecekler yahut menüyü keşfetmek için yeni bir restorana göz atacaklar. Toplumsal ortamlarda yahut beşerlerle birlikte olmaktan hoşlanırlar. İnanılmaz bir mizah anlayışları var. Süratli zekalarıyla gününüzü aydınlatabilir ve en uygun vakitte yanlışsız şeyi söyleyebilirler.

ESPRESSO KİŞİLİK

Espresso içiyorsanız, espresso kahve içmek kişilik tipi, güçlü bir karaktere sahip, kendi yollarında yürekli olan bir birey olduğunuzu söylüyor. Hem profesyonel hem de özel ömrünüzde çok çalışmaya, pratik olmaya, katı rutinlere uymaya, her gün birebir s kent aydın haberleri tte uyanmaya, nizamlı antrenman yapmaya, ofise ulaşmaya yahut işe erken başlamaya yatkınsınız. Bir şeyden başkasına savrulmuyorsunuz. Dakiksiniz ve işleri yahut yapılacaklar listelerini tertipli tutmak konusunda titizsiniz.

Espresso severlerin doğal önderler, gaye odaklı, kendine güvenen, organize ve verimli bireyler olduğu bulunmuştur. Çoklukla kendilerini çalışmaya o kadar kaptırırlar ve sonra işlerini yahut hayatlarını evvelden planlarlar ki, kendileri için vaktin izini kaybederler. Rutinlerindeki küçük bir değişiklik yahut plan eksikliği bile onları ani, kayıtsız ve huysuz yapabilir. Espresso severler fincanınıza vakit zaman kendinize daha çok sevgi katın.

LATTE KİŞİLİK

Latte içiyorsanız, o vakit latte kahve içen kişilik tipi, sizin rahat, güzel, akıcı bir insan olduğunuzu söyler. Nadiren risk almaktan hoşlanırsınız. Çok fazla yahut en azından tehlikede olmayan şeyler üzerinde çalışma eğilimindesiniz. Konuşmaların tarafsız taraflarına bağlı kalırsınız yahut orta yolu seçersiniz. Yumuşak huylusunuz ve kolay, karmaşık olmayan şeyler arıyorsunuz. Taraf seçmekten yahut karar vermekten nefret ediyorsun. Önünüze ne gelirse gelsin ya da ne giderse gidersiniz.

Latte içenlerin keyifli, cömert, kibar, rahatlık arayan ve hayattaki küçük şeyleri seven şahıslar olduğu bulunmuştur. Açık bir kitap gibiler ve kolay fakat sıcak-bulanık bir biçimde. Güçleri sıcak ve misafirperverdir. Bir tartışmanın ortasında bulunurlarsa, büyük olasılıkla ortamdaki acıyı yumuşatırlar. Diğerlerine yardım etmek için ekstra yol kat edecekler. Latte içenlerin daha az maceralı aktivitelerle uğraşırken yahut konutta oturup en sevdikleri programları izlerken bulunma mümkünlüğü daha yüksektir.

KAHVE KİŞİLİK TİPİNİZ HAKKINDA OKUMAKTAN KEYİF ALDINIZ MI?

Bunlar, davranış uzmanları, psikologlar, mentalistler vb. tarafından yapılan çeşitli araştırmalar ve deneyler sonucunda keşfedilen birçok değişik ve şaşırtan kişilik özelliklerinden birkaçıdır. Kişilik testleri, kendi kişiliğinizin özelliklerini anlamak için olağanüstü bir araçtır.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.