Emekli ve Memur Zammı İçin Yeni Formül Devreye Giriyor! Bu 2 Formül Sonrası Maaş Listesi Bu Şekilde Olabilir

14 milyon memur emeklisi ile 4 milyon hala çalışan memurun gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek olan artırım açıklamasında. Memur mkent …

04.06.2022
Emekli ve Memur Zammı İçin Yeni Formül Devreye Giriyor! Bu 2 Formül Sonrası Maaş Listesi Bu Şekilde Olabilir

14 milyon memur emeklisi ile 4 milyon hala çalışan memurun gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek olan artırım açıklamasında. Memur mkent aydın haberlerişlarına Ocak ayından sonra Temmuz ayında da artırım yapılıyor. 2022 yılının Temmuz ayı artırımına enflasyon farkı da katıla…

14 milyon memur emeklisi ile 4 milyon hala çalışan memurun gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek olan artırım açıklamasında. Memur mkent aydın haberlerişlarına Ocak ayından sonra Temmuz ayında da artırım yapılıyor. 2022 yılının Temmuz ayı artırımına enflasyon farkı da katılacak. Bu nedenle 3 Haziran Cuma günü Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan yıllık enflasyon oranındaki sayı kıymetliydi.

TEMMUZ’A 18 MİLYON ŞAHSA YÜZDE 40 ARTIRIM KATILAŞTI

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Mayıs ayındaki yıllık enflasyon oranı yüzde 73.50 oldu. Bu oran göz öne alındığında bile Temmuz ayında memur ve memur emeklisinin mkent aydın haberlerişlarına en az yüzde 35 artırım yapılacak. Ancak ekonomistler ve piyasalardaki bilgilere bakılınca Haziran ayı enflasyonunun Mayıs ayından daha yüksek gelmesi bekleniyor. Bu türlü olunca da devlet memurlarına ve memur emeklilerine yapılacak artırım oranı da yükseliyor. Haziran ayı ile birlikte Temmuz ayı artırım oranının yüzde 40 olasına kesin gözü ile bakılıyor.

TEMMUZ AYINDA EN DÜŞÜK EMEKLİ MEMUR AYLIĞINA NE KADAR ARTIRIM GELECEK?

2022 yılının Temmuz ayında 2000 yılından sonra emekli olan SSK’lıların en düşük emekli mkent aydın haberlerişları 2 bin 769 lira olurken BAĞ-KUR’dan emekli olan esnafın emekli mkent aydın haberlerişı ise 3 bin 254 lira BAĞ-KUR’dan emekli olan çiftçilerin aylık emekli mkent aydın haberlerişları da 3 bin 68 lira olacak.

TEMMUZ AYINDA EN DÜŞÜK ÇALIŞAN MEMUR Mkent aydın haberleriŞI NE KADAR OLACAK?

2022 yılının ocak ayında SGK ve BAĞ-KUR’lu olan emeklilerin aylık mkent aydın haberlerişlarına yüzde 25.47 artırım yapılırken devlet memurluğundan emekli olanların aylıklarına ise yüze 30.95 oranında artırım yapılmıştı.
Temmuz ayında yapılacak olan artırım ile birlikte en düşük kademede çalışan devlet memurlarının aylık artırımlı mkent aydın haberlerişları 6 bin 341 liradan 8 bin 560 liraya yükseltilecek. En düşük kademede çalışan devlet memurlarının Temmuz ayı aylıklarında toplam 2 bin 219 liralık artış yapılacak.

En düşük memur emeklisi aylık mkent aydın haberlerişları da 4 bin 289 liradan 5 bin 790 liraya çıkarılacak. Yani en düşük memur emeklisinin aylığına bin 500 lira artırım yapılacak.

Minimum fiyat ile geçinen emekliler ile çalışanlarda ocak ayında yapılan artırımın kısa müddette eridiğini belirterek enflasyon farkı olarak minimum fiyata de Temmuz ayında artırım yapılmasını istiyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.