Elinizdeki Dolar Hayatınızı Karartacak! İşte Selçuk Geçer’den Tedirgin Eden Dolar İçin 4 Önemli Madde

Altın ve para piyasasına ait Youtube kanalından tahliller yapan ve herkesin dikkatini çeken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, korkutan açıklamalarda …

03.05.2022
Elinizdeki Dolar Hayatınızı Karartacak! İşte Selçuk Geçer’den Tedirgin Eden Dolar İçin 4 Önemli Madde

Altın ve para piyasasına ait Youtube kanalından tahliller yapan ve herkesin dikkatini çeken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, korkutan açıklamalarda bulundu. 30 Nisan Salı gününe önemli düşüşe giren altın ve dolar yatırımcıyı huzursuz etmeye başladı. Pekala al…

Altın ve para piyasasına ait Youtube kanalından tahliller yapan ve herkesin dikkatini çeken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, korkutan açıklamalarda bulundu. 30 Nisan Salı gününe önemli düşüşe giren altın ve dolar yatırımcıyı huzursuz etmeye başladı. Pekala altın ve dolarda bu düşüş devam edecek mi? Altın ve dolar hangi düzeyde satılmalı? FED’in faiz kararları piyasayı nasıl etkileyecek? İşte Selçuk Geçer’den bu sorulara ait net karşılıklar.

DOLARIN YÜKSELMESİNE NEDEN OLACAK 4 MADDEYİ SAYDI

Bilhassa dolara ait yüksek kestirimlerde bulunan Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, Nisan ayında düşüşe geçen altın ve bir anda yükseliş trendine geçen dolar hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Geçtiğimiz günlerde de Mayıs ayından sonra önemli yükselişlerin olacağını belirten Geçer, birebir kestirimlerini yineledi.

PİYASALARDA FIRTINA YAKLAŞIYOR

Piyasalardaki fırtınaya dikkat çeken Geçer, doların Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) alacağı faiz kararlarının da artık tesirli olmayacağını vurguladı. Geçer, dolarda yaşanacaklara ait 4 tesire dikkat çekti. Geçer, Ukrayna krizi, yüksek enflasyon, yabancı yatırımcının gelmemesi ve hükümetin Merkez Bankası üzerindeki baskısının dolar kurunu üste gerçek çıkarttığını belirtti. Doların 30 lira düzeylerine yükseleceğini belirten Geçer şunları kaydetti:

”Doların 20 lira olduğunda tesiri büyük olacak fakat biz asıl etkiyi dolar 30 lira olduğunda göreceğiz. Zira aldığımız nefesten bu haberi kullandığımız telefona kadar aslında dolarla ödeme yapılıyor. Bu ülkede bâtın bir halde yasal para ünitesi aslında dolar. Zira her şeyimiz dolarla geliyor. Bu nedenle de doların 30 lira olması demek hayatımızın karardığı manasına gelir.”

ALTIN VE DOLARDA SON DURUM NE?

3 Mayıs 2022 Salı gününe büyük bir düşüşle başlayan altın ve dolar, yatırımcıyı huzursuz etti. 886 TL ile güne başlayan gram altın 10 gün içerisinde önemli manada düşüş yaşadı. Dolar ise baskılamalara karşın yükseliş trendine geçerken, 3 Mayıs Salı gününe 14 düzeyinin altını zorlamaya başladı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.