Destan ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Destan dizisi yeni bölümleri hangi gün? Destan günü mü değişti, Salı mı?

Ekranların beğenilen dizisi Destan bugün yayın akışında yer almayınca izleyiciler tarafından ne vakit, skent aydın haberlerit kaçta ve hangi gün …

03.05.2022
Destan ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Destan dizisi yeni bölümleri hangi gün? Destan günü mü değişti, Salı mı?

Ekranların beğenilen dizisi Destan bugün yayın akışında yer almayınca izleyiciler tarafından ne vakit, skent aydın haberlerit kaçta ve hangi gün yayınlandığı merak edildi. Destan dizisi izleyicileri Google’da, Destan ne vakit, skent aydın haberlerit kaçta, hangi kanalda? Destan dizisi yeni kısımları hangi gün? Günü mü değişti, Salı günü değil mi? araştırması yapıyor. Pekala, Destan ne vakit? Destan dizisi günü hangi gün? İşte ayrıntılar…

Destan, Bozdağ Sinema imzalı, birinci kısmı 23 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan, direktörlüğünü birinci olarak Buyruk Khalilzadeh, sonrasında Fethi Bayram ve Metin Günay’ın üstlendiği, senaristliğini Irmak Fazilet ve Ayşe Ferda Eryılmaz’ın yaptığı Türk üretimi tarih ve kurgu çeşidindeki televizyon dizisi. Pekala, Destan ne vakit, skent aydın haberlerit kaçta, hangi kanalda? Destan dizisi yeni kısımları hangi gün?

DESTAN NE VAKİT, Skent aydın haberleriT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Destan dizisi her hafta Salı günü skent aydın haberlerit 20:00 ‘da ATV ekranlarında yayınlanıyor.

Ama bugün yani 3 Mayıs Salı 2022 tarihinde dizi yayınlanmayacak. Dizinin yeni kısmı haftaya yayınlanacak. Bugünkü yayın akışında Destan dizisi yer almadı. Bayram münasebetiyle orta verdiği varsayım ediliyor.

DESTAN BU AKŞAM VAR MI, YOK MU?

Destan dizisi bugün yayın akışında yer almadı. Dizi haftaya 10 Mayıs ekranlara gelecek. Dizinin bayram hasebiyle 1 hafta orta verdiği iddia edilmektedir.

DESTAN DİZİSİ KONUSU NE?

Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Alpagu Han’ın yetim bıraktığı lisanlara destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yeniden Gök Sarayı’nda Alpagu Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga ortasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkânsızı başarmalarını mevzu alıyor.

Devir dizisi olarak karşımıza çıkan “Destan” birinci olarak “Akkız Destanı” olarak açıklanmıştı. Arkasında Destan ismiyle ekranlara geleceği söylenen dizi, geçmişe gerçek uzanan bir kıssayı husus ediniyor. Türkler’in İslamiyet’i kabul etmesinden evvel 8. yüzyılda geçen bir öykü Destan’ın ana konusunu oluşturmaktadır. Gök Kağanı Alpagu Han’ın öksüz bıraktığı savaşçı dağ kızı Akkız ile yeniden Gök Kağanı Alpagu Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga ortasında geçen kıssada; vakit içerisinde bu ikilinin ortalarında oluşan aşkla imkânsızı nasıl başardıklarını gözler önüne serecek.

DESTAN OYUNCULARI KİMLERDİR?

Ebru Şahin – Akkız: (1-)

Edip Doruklu – Batuga Tegin/Han: (1-)

Selim Bayraktar – Alpagu Han: (1-)

Kanbolat Görkem Arslan – Saltuk Beg: (1-)

Teoman Kumbaracıbaşı – Balamir Beg: (1-)

Deniz Barut – Ulu Ece: (1-)

İpek Karapınar – Çolpan Hatun: (1-)

Burak Tozkoparan – Temur Tegin: (1-)

Buse Meral – Sırma: (1-)

Burak Berkay Akgül – Kaya Tegin/Yabgu: (1-)

Ahmet Olgun Sünear – Yaman: (1-)

Alper Sistem – Danış Cet: (1-)

Ecem Sena Bayır – Günseli Hatun:(1-)

Meltem Pamirtan – Yibek Bayan: (1-)

Esra Kılıç – Mei Jin: (1-)

Hilal Uysun – Tılsım: (1-)

Cihan Erler – Çalayır: (1-)

Bilgi Aydoğmuş – Kırçiçek: (1-)

Faruk Ortan – Kuzu Beg: (1-)

Müge Duygun – Tilbe: (1-)

Aysel Yıldırım – Kam Bayan: (1-)

Berna Üçkaleler – Efil: (1-)

Onur Yenidünya – Cihan Alp: (1-)

Doruk Şengezer – Öktem: (4-)

Doğanay Ünal – Yulu Beg: (11-)

Sema Şimşek – Alaca: (18-)

Destan,Dizi,Gök,Alpagu,Yayın,Destan Dizisi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Diziler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.