E3 geri dönüyor! Önümüzdeki sene kapıları açılıyor

Son üç yılın ikisinde iptal edilerek düzenlenmeyen E3 aktifliği 2023 yılında dijital ve yüz yüze bir biçimde geri dönmeyi amaçlıyor. Video …

08.06.2022
E3 geri dönüyor! Önümüzdeki sene kapıları açılıyor

Son üç yılın ikisinde iptal edilerek düzenlenmeyen E3 aktifliği 2023 yılında dijital ve yüz yüze bir biçimde geri dönmeyi amaçlıyor.

Video oyun sanayisindeki neredeyse bütün firmaları her yılın haziran ayında bir ortaya getiren ve heyecan verici oyun duyurularına sahne olan Electronic Entertainment Expo (E3) fuarı Covid-19 salgınının başlamasıyla 2020’de iptal edilmiş, 2021’de ise yalnızca dijital olarak düzenlemiş ve bu yıl tekrar büsbütün iptal edilmişti.

E3, 2023’TE GERİ DÖNÜYOR

Etkinliği düzenleyen Entertainment Software Association (ESA), bu yılın mart ayında E3 2023 ile fuarın geri dönüş yapacağını açıklamıştı. ESA’in Lideri Stanley Pierre-Louis, salı günü Washington Post’a verdiği röportajda bunu bir kere daha yineledi:

“2023 yılında hem dijital hem de yüz yüze bir aktiflikle geri dönmek için heyecanlıyız. Her ne kadar bu dijital aktiflikleri seviyor ve bunu, istediğimiz global erişim için insanlara erişmekte kullansak da, bir ortaya gelerek oyunları olağanüstü yapan şeyler hakkında konuşmak amacıyla

insanların bir ortaya gelmeleri için nitekim güçlü bir istek olduğunu da biliyoruz.”

Öte yandan, bu sene de oluşan boşluğu Geoff Keighley’nin hazırlayıp sunduğu Summer Game Fest 2022 dolduracak. 9 Haziran’da TSİ 21: 00’da gerçekleşecek olan ve 30’dan fazla oyun firmasının iştirak göstereceği canlı yayında yeni oyun duyuruları, mevcut oyunlardan yeni bilgiler ve imajlar yer alacak. Daha sonra ise Microsoft’un Xbox-Bethesda aktifliği 12 Haziran’da TSİ 20: 00’da gerçekleşecek ve burada da yeni oyun duyuruları yapılması bekleniyor.

SaveButonu / Gamegar

Oyun ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.