Dolara Erken Seçim Darbesi! İslam Memiş “Para Bolluğu Yaşanacak” Dedi Tarihi Verdi! Kesenin Ağzı Açılıyor

Dolar/TL kurunun baskılanması son günlerde en çok konuşulan mevzular ortasında yer alırken, doların yapacağı ataklar ise merak konusu oldu …

19.08.2022
Dolara Erken Seçim Darbesi! İslam Memiş “Para Bolluğu Yaşanacak” Dedi Tarihi  Verdi! Kesenin Ağzı Açılıyor

Dolar/TL kurunun baskılanması son günlerde en çok konuşulan mevzular ortasında yer alırken, doların yapacağı ataklar ise merak konusu oldu. Doların düşmesini bekleyenler ise TL varlıklarını hangi yatırı aracına yapacaklarını araştırmaya başladı? İslam Memiş…

Dolar/TL kurunun baskılanması son günlerde en çok konuşulan bahisler ortasında yer alırken, doların yapacağı ataklar ise merak konusu oldu. Doların düşmesini bekleyenler ise TL varlıklarını hangi yatırı aracına yapacaklarını araştırmaya başladı? İslam Memiş, erken seçim uyarısı yaparak piyasaların nasıl bir anda para boluğu yaşayacaklarını sıraladı.

DOLAR 20 LİRA DAVETİ ERKEN SEÇİM SİNYALİ Mİ?

Erken seçim bildirilerini verildiğini söz eden İslam Memiş, yeni bir atağın de ihtarını yaptı. Dolar 20 lira olacak açıklamalarını kıymetlendiren Memiş, bu telaffuzların erken seçime taban hazırladığını söz etti. Seçime davet yapıldığını vurgulayan Memiş, “TCMB’nin sürpriz faiz indirimi, erken seçim kararına hazıklık yapmak için bir atak. Doların 20 lira olmasıyla bir arada toplumsal medyada battık, erken seçim olsun vs telaffuzları ile “Buyrun yapalım” yanıtını alır. Yani, gel gel yapıyorlar diye düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

PİYASADA PARA BOLLUĞU YAŞANABİLİR

Seçim iktisadına girilmesiyle piyasalarda para bolluğunun yaşanacağını söyleyen Memiş, bu stratejinin şu an masada olduğunu da kelamlarına ekledi. Kredi bolluğu ve vergi aflarının da gelebileceğini belirten Memiş, “Türkiye piyasası “Seçim Ekonomisi” ne girdiğinden dolar ataklarına yol verilir. Vergi afları, yapılandırmalar, imar barışı, konut üretimi, yeni düzenlemeler vs. Hepsi masada hazır. Musluklar sonuna kadar açılır. Ard arda kredi bolluğu ile piyasa paraya boğulur.” dedi.

ERKEN SEÇİN HAZIRLIĞI YAPILIYOR

Yaşanan enflasyon ve beraberinde gelen ekonomik krizin seçim için ön hazırlık olduğunu açıklayan İslam Memiş, paraya ulaşamam durumunun ise erken seçim kaynaklı yapıldığını kelamlarına ekledi. Eylül ayına dikkat çeken Memiş, “Bugün paraya ulaşamama durumu kriz nedenli olmadığını, ön hazırlık nedenli olduğunu düşünüyorum. Zira erken seçim kararıyla paraya ulaşım çok kolay olacaktır ve “Gördünüz mü nasıl yaptık” modeli ön plana çıkacaktır. Eylül itibariyle dolar üst taraflı hareketleri onlar için sorun değil. Bedel var mı? Olağan ki.” diye konuşu.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.