Dolar stoku başlıyor! Selcoin’den deprem etkisi yaratacak tahminler… Günler kaldı

Haziran ayına büyük bir hareketlilikle giren piyasalarda ani iniş-çıkışlar devam ediyor. Dolar 18 lira trendine hakikat giderken, gram altında …

18.06.2022
Dolar stoku başlıyor! Selcoin’den deprem etkisi yaratacak tahminler… Günler kaldı

Haziran ayına büyük bir hareketlilikle giren piyasalarda ani iniş-çıkışlar devam ediyor. Dolar 18 lira trendine hakikat giderken, gram altında ise müdahalelere rağmönemli ölçüde bir direnç yaşanıyor. Pekala elinde altın ve dolar bulunduranlar ne yapmalı? Gram altı…

Haziran ayına büyük bir hareketlilikle giren piyasalarda ani iniş-çıkışlar devam ediyor. Dolar 18 lira trendine yanlışsız giderken, gram altında ise müdahalelere rağmönemli ölçüde bir direnç yaşanıyor. Pekala elinde altın ve dolar bulunduranlar ne yapmalı? Gram altın düşecek mi? Dolar 18 lirayı görecek mi? İşte Selcoin’den herkesi şoke eden o varsayımlar.

“DOLAR BULMAKTA ZORLANACAĞIZ”

FED’in 75 baz puan artışının piyasalarda evvelce fiyatlandığını belirten Selcoin, ileriki süreçlerde enflasyonu düşürmek için yapılan atakların yetersiz olacağını söyledi. Borsa ve kripto piyasası için riskli değerlendirmesinde bulunan Selcoin, gram altın içinse inançlı liman açıklamalarını yineledi. Yaşanan faiz artışları ve enflasyon oranlarından ötürü Amerika’da dolar kıtlığı yaşanacağını tabir eden Selcoin, faizlerin kademeli olarak yükseltilmeye devam edeceğini söyledi. Dolar kıtlığının patlak verdiğini belirten Selcoin, “Dolar bulmakta zorlanıyoruz. Piyasa dolar yok diye dolar yükseliyor. Dolar almakla alakası yok. Vatanını sevip dolarını bozdun demek yanlışsız değil. Fikrim döviz ve altında çatır çatır yükseliş devam edecek. Emtia kümesinde en inançlı eser gram altın. Bunlar en çok kazandıran eserlerdir. Borsalarda ise sallantı devam ediyor. Doların bozdurulması ile dolar düşer mi? Tahminen bir kaç gün.” tabirlerini kullandı.

FED FAİZ SİLAHINI GÜÇLENDİRİYOR

FED’in 75 baz puan artışından sonra 100 ve 125 puan artışlarına gideceğini argüman eden Selcoin, ” Alım gücünde bir balon var. Birinci gelecek enflasyon bilgilerinde düzgünleşme olamazsa bir sonraki faiz kararı 100-125 olabilir. Bu dolar kuru için büyük bir risk olacak. Gram altın 1000 lira düzeyini muhafazaya devam ediyor. Kısa vadeli alımlar için fırsat doğurabilir. Aşağı sarkarsa yeni alıcıları toplayabilir. Fakat ben garanti vermiyorum. Dolar/TL’de güçlü duruş devam ediyor. Makul bir alan oluşmuş olması lazım. FED’in haberi sonrası dolar üst gerçek yükselmeye devam ediyor. 20 liraya yükselmeye devam ediyor. 16,90-17 düzeyi dayanak haline geldi. FED haberlerine karşın gümüş ons ve altın ons dayanak düzeylerinde olmaya devam ediyor. Borsa İstanbul ise 2500 düzeyinde dikkat çektim. Alta sarkarsa alıcılar için alım sunar.” dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.