Doktor, ‘Kim dur diyecek’ diyerek paylaştı

Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin bir tanesi de Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşandı. Denetime gelen bir kişi Pratisyen Hekim …

20.11.2021
Doktor, ‘Kim dur diyecek’ diyerek paylaştı

Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin bir tanesi de Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşandı. Denetime gelen bir kişi Pratisyen Hekim Esma Demir’in saçını çekerek akında bulundu. Demir, mesleğinin 2. yılında olduğunu belirterek, “Buna ne vakit…

Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin bir tanesi de Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşandı. Denetime gelen bir kişi Pratisyen Tabip Esma Demir’in saçını çekerek taarruzda bulundu. Demir, mesleğinin 2. yılında olduğunu belirterek, “Buna ne vakit, nasıl, kim ‘dur’ diyecek, bilmiyorum lakin artık yeter” dedi.

Yaşanan taarruz güvenlik kameralarına yansırken atağa maruz kalan Demir, toplumsal internet hesabından imajları paylaştı. Çarşamba günü gerçekleşen olayda polis ihbar üzerine otelde hengame eden çifti sıhhat denetimi için Pendik Devlet Hastanesi’ne götürdü. Süreçleri yapılan çiftten alkollü olduğu tez edilen bayan bir anda hastanenin acil servisinde misyonlu Pratisyen Hekim Esma Demir’e saldırdı. Demir’in saçını tutarak çeken bayana polisler ve etraftakiler müdahale etti. Tabip Demir’in saçı uzun uğraşlar sonucu bayandan kurtarılabildi.

‘BENİM DE BAŞIMA GELEBİLİR KORKUSUNU DAİMA TAŞIYORDUM’

Demir, yaşadıklarına ait yaptığı toplumsal medya paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“Herkese merhaba. Ben acil serviste çalışmakta olan bir tabibim. 17 Kasım günü sabaha karşı nöbette iken fizikî şiddete maruz kaldım. Olay olduğundan beri başımı toplamaya sakin olmaya üzülmemeye çalışıyorum fakat inanın bu sahiden sandığımdan daha zormuş. Bana ansızın sebepsiz saldıran şahıs hakkında isimli süreçler başlatıldı. Bu manzaraları buraya koymak beni ne kadar yaralıyor kestirim bile edemezsiniz. Fakat görmeyen gözler tahminen bu sefer görür büyük bir farkındalık yaratırım umuduyla bu görüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum. Sıhhat çalışanları olarak birden fazla gün uğradığımız sözel şiddete karşı maalesef reaksiyonsuz kalmaya çoktan başlamıştık lakin bu ve bunun üzere olaylar da hiç de az yaşanmıyor biliyorum. Bir gün benim de başıma gelebileceğinin korkusunu çalışırken içimde daima taşıyordum. Mesleğimde 2.yılımın daha başındayken uğradığım bu şiddet ümidimi, şevkimi çokça tüketse de yeniden de haykırmak istiyorum. Buna ne vakit, nasıl, kim ‘dur’ diyecek, bilmiyorum ancak artık yeter”

Demir’in kendisine saldıran bireyden şikayetçi olduğu bildirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.