Doğu Ekspresi’nde bilet fiyatları belli oldu

Ankara-Kars ortasında sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi’nin bilet fiyatları açıklandı.Seferlerine 15 Aralık Çarşamba günü tekrar başlayacak olan …

09.12.2021
Doğu Ekspresi’nde bilet fiyatları belli oldu

Ankara-Kars ortasında sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi’nin bilet fiyatları açıklandı.Seferlerine 15 Aralık Çarşamba günü tekrar başlayacak olan Doğu Ekspresi, haftada iki gün karşılıklı olarak Çarşamba ve Cuma günleri Ankara’dan, Pazar ve Cuma günleri is…

Ankara-Kars ortasında sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi’nin bilet fiyatları açıklandı.

Seferlerine 15 Aralık Çarşamba günü tekrar başlayacak olan Doğu Ekspresi, haftada iki gün karşılıklı olarak Çarşamba ve Cuma günleri Ankara’dan, Pazar ve Cuma günleri ise Kars’tan yola çıkacak.

Biletler TCDD’nin e-bilet sayfasından satışa çıktı.

Turistik Doğu Ekspresi’nde tek kişilik seyahat etmenin bedeli 1300 TL olarak belirlendi. İki kişi seyehat etmek istenirse de kişi başı 650 TL’ye iniyor.

Turistik olmayan Doğu Ekspresi seferlerinde ise tek kişilik pulman bileti kişi başı 68 liradan satılıyor.

BİRİNCİ BİLETLER KİŞİ BAŞI 250 TL HALİNDEYDİ

Turistik Doğu Ekspresi’nin birinci bilet fiyatları bir odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 TL, 1 odada iki kişi seyahat edilmesi durumda ise kişi başı 250 TL olarak duyurulmuştu.

Doğu Ekspresi, Ankara-Kars istikametindeyken Erzincan’da 2 skent aydın haberlerit 20 dakika, İliç ve Erzurum’da ise 3 skent aydın haberlerit mola veriyor. Ekspres, Kars-Ankara tarafındayken ise Divriği’de 2,5 Bostankaya’da 3,5 skent aydın haberlerit duruyor.

Güzargah üzerindeki istasyonlarda duran Doğu Ekspres yolcuları, Erzincan’da; Karanlık Kanyon, Erzurum’da; Üç Kümbetler, İkili Minareli Medrese’yi, Kars’ta; Ani Arkeolojik Alanı, Sivas’ta; Divriği Ulu Mescidi ve Gök Medrese’nin de ortalarında bulunduğu doğal ve kültürel alanları da ziyaret edebiliyor.

BUGÜNE KADAR 37 BİN YOLCU

Sözcü’nün haberine nazaran Ankara’dan skent aydın haberlerit 15:55’te, Kars’tan ise 22:20’de hareket edecek tren eski Ankara Garı’ndan kalkacak.

Salgın nedeniyle seferlerine Mart 2020’nin ortasından itibaren orta veren Doğu Ekspresi ile birinci seferinden bugüne kadar 37 bin yolcunun seyahat ettiği öğrenildi.

Öte yandan, Doğu Ekspresi Ankara-Kars ortasındaki bin 310 kilometre kadarlik parkuru yaklaşık 32 skent aydın haberleritte tamamlıyor. Yalnızca yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan tren, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagon ile yola çıkıyor. Toplam 120 kişi kapasiteli olan treninin yataklı vagonlarında her kompartmanda lakin 2 kişi seyahat edebiliyor.

Seyahat muharrirleri Ankara-Kars Doğu Ekspres güzergahını dünyanın en hoş birinci 4 tren rotasından biri olarak seçmişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.