Doge Floki, ayı piyasasında yoğun talep görüyor

Geçtiğimiz hafta piyasalar, ABD merkez bankası Fed’in Lideri Jerome Powell’ın, Wyoming’de gerçekleştirilen Jackson Hole Konferansı’nda yapacağı …

01.09.2022
Doge Floki, ayı piyasasında yoğun talep görüyor

Geçtiğimiz hafta piyasalar, ABD merkez bankası Fed’in Lideri Jerome Powell’ın, Wyoming’de gerçekleştirilen Jackson Hole Konferansı’nda yapacağı konuşmaya kilitlenmişti. Powell, konuşmasında Fed’in yılın geri kalanında da faiz artırımlarına devam edeceğin…

Geçtiğimiz hafta piyasalar, ABD merkez bankası Fed’in Lideri Jerome Powell’ın, Wyoming’de gerçekleştirilen Jackson Hole Konferansı’nda yapacağı konuşmaya kilitlenmişti. Powell, konuşmasında Fed’in yılın geri kalanında da faiz artırımlarına devam edeceğinin güçlü bir sinyalini verdi. Powell’ın kelamlarının akabinde Amerikan borsaları geçtiğimiz haftayı %3’ü aşkın kayıplarla kapatırken, kripto para borsaları da 70 milyar dolar kaybetti.

Ayrıca CoinMarketCap datalarına nazaran kripto para piyasası da 26 Ağustos’taki 1,04 trilyonluk kıymetinden bu hafta başında 953 milyar dolara geriledi. Bitcoin ünite fiyatı 20 bin doların altına düşerken ikinci değerli ölçüde para ünitesi Ethereum bin 689 dolardan bin 453 dolara geriledi. Kripto piyasaları yaklaşık 3 aydır global ekonomik gelişmelere tepki vererek dalgalı seyrini sürdürse de teşebbüsçüler, yeni projeleri duyurmaktan geri kalmadı. Bu projelere ilhamını Elon Musk’ın Twitter’da yaptığı bir paylaşımdan alan ve enflasyon aksisi bir sistem sunan Doge Floki isimli yeni bir altcoin eklendi.

Konuyla ilgili gelişmeleri kıymetlendiren Doge Floki Coin Pazarlama Yöneticisi Elvis Jain, “Kripto topluluğu, piyasaların aşağı taraflı seyrettiği periyotlarda potansiyel v kent aydın haberleri t eden altcoin projelerini tabandan satın almaya odaklanıyor. Doge Floki, yatırımcıların bu talebine cevap vermek için topluluk odaklı bir anlayışla geliştirildi” dedi.

ELON MUSK’IN BİR PAYLAŞIMINDAN İLHAM ALIYOR

En tanınan altcoin’lerden biri olan ve çok kısa müddette fenomen bir kripto para ünitesine dönüşen Dogecoin’in yaratıcısı olan Shibetoshi Nakamoto isimli kullanıcı, 2 Kasım 2021’de “Dogecoin’in bir sonraki uydurma CEO’sunun kim olacağına karar verdim, yakında açıklayacağım” paylaşımını yaptı. Tesla’nın ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ise bu paylaşıma “Köpeğim Floki’ye ne dersin? Şahane bir CEO olurdu!” paylaşımıyla cevap verdi. Doge Floki’nin, Dogecoin’in tanınan Ethereum varyantı Shiba Inu’nun hayranları tarafından oluşturulan ve Elon Musk tarafından da desteklenen Floki Inu’dan ve DogeCoin’den ilham aldığını belirten Elvis Jain, “Doge Floki Coin, Elon Musk’ın takviyesiyle DogeCoin’le rekabet etmek için doğmuş yeni bir kripto para ünitesi olarak öne çıkıyor. Yatırımcılar, $DOFI kısaltmasını kullanan kripto para ünitesini elinde tuttukça daha çok kazanma talihi yakalıyor. Çünkü satılan $DOFI’ler yakılıyor ve bu da para ünitesinin bedelini artırıyor. Doge Floki böylelikle, yatırımcıyı token’larını tutmaya ve mükafatların tadını çıkarmaya teşvik eden bir ekosistem yaratıyor” diye konuştu.

HER SÜRECİN %5’İ YATIRIMCILARA DAĞITILIYOR

Doge Floki’nin enflasyonun tam aykırısı bir yaklaşımla, deflasyonist olarak geliştirildiğini ve elde tuttukça kıymetlendiğini hatırlatan Doge Floki Coin Pazarlama Yöneticisi Elvis Jain, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı: “Binance Smart Chain üzerinde oluşturulan ve toplamda 420 katrilyon adet arz edilen Doge Floki ile yapılan süreçlerin %5’i otomatik olarak yatırımcılara yine dağıtılıyor. Öte yandan satılan ölçünün %2’si yok ediliyor ve bu sayede kripto para ünitesinin bedeli artıyor. Her sürecin %4’ü likidite için ayrılıyor ve böylelikle istikrarlı bir fiyat tabanı oluşturulabiliyor. Yatırımcılar projenin yol haritasına, teknik dokümanına ve detaylı bilgiye internet sitemizden erişebiliyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.