DGS Ek tercih başladı mı? DGS Ek tercih ne zaman başlıyor? 2022 DGS Ek tercih ekranı!

Gündem Haberleri 1 Eylül 23:59’da tercih süreçlerinin bitmesiyle lisans öğrencisi adayları girdikleri DGS sonuçlarının açıklanmasının akabinde …

DGS Ek tercih başladı mı? DGS Ek tercih ne zaman başlıyor? 2022 DGS Ek tercih ekranı!

Gündem Haberleri

1 Eylül 23:59’da tercih süreçlerinin bitmesiyle lisans öğrencisi adayları girdikleri DGS sonuçlarının açıklanmasının akabinde heyecanla DGS ek tercih periyodunu bekliyor. Üniversite eğitimini 4 yıla tamamlamak emeliyle girdikleri imtihanın sonuçlarının açıklanması ile tüm gözler ÖSYM’nin açıklamasında. Online olarak yapılacak olan ek tercihlerin tarihi için ÖSYM’nin kendi sitesinden açıklayacağı DGS Ek tercih tarihleri için gün sayılıyor. Pekala, DGS Ek Tercih başladı mı? DGS Ek tercih ne vakit başlıyor? 2022 DGS Ek tercih ekranı!

DGS EK TERCİH BAŞLADI MI?

DGS tercih sonuçları yakın bir vakitte açıklandı. Üniversite kayıtları 14 Eylül tarihinde tamamlanıyor akabinde ise DGS Ek tercih tarihleri açıklanacak. DGS Ek tercih tarihleri ÖSYM’nin kendi internet adresi üzerinden yapacağı duyuru ile açıklanacak. Şimdi DGS Ek tercih tarihleri açıklanmadı.

DGS EK TERCİHLER NEREDEN YAPILIR?

DGS Ek tercihleri yapmak için öğrenci adayları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra tercih süreçlerini yapabilirler.

Tercih ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.