Çeşme’deki yangınla ilgili 7 işçi gözaltında! İşte ilk ifadeleri

İzmir’in Çeşme ilçesinde makilik alanda çıkan yangınla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin birinci sözlerinde, yakındaki bir çiftlikte …

14.07.2022
Çeşme’deki yangınla ilgili 7 işçi gözaltında! İşte ilk ifadeleri

İzmir’in Çeşme ilçesinde makilik alanda çıkan yangınla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin birinci sözlerinde, yakındaki bir çiftlikte çalışan emekçi olduklarını, yangının kaynaktan çıkan kıvılcımdan çıktığını söyledikleri öğrenildi.

Çeşme Kutlu Aktaş Barajı yakınlarında bulunan makilik alanda dün skent aydın haberlerit 13.30 sıralarında çıkan yangın, rüzgarın da tesiriyle büyüyerek geniş bir alana yayıldı.

OTOYOL TRAFİĞE KAPANDI

Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü grupları, 3 uçak, 6 helikopterle havadan, 30 arazöz ve 4 dozer ile karadan müdahale ederken alevler, Rüzgar Güç Santralleri’nin de (RES) etrafını sardı. Ayrıyeten İzmir-Çeşme otoyolunun Uzunkuyu mevkii, makilik alanda çıkan yangın nedeniyle trafiğe kapandı. Otoyol skent aydın haberlerit 20.00 prestiji ile yine trafiğe açıldı.

7 EMEKÇİ GÖZALTINDA

Yangının, bölgede bulunan bir çiftlikte çalışan çalışanların kaynak yaptığı esnada çıkarttığı kıvılcım nedeniyle çıktığı öğrenildi. Kaynak sırasında sıçrayan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu başlayan yangınla ilgili 7 emekçi, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin birinci tabirlerinde, yakındaki bir çiftlikte çalışan personel olduklarını, yangının kaynaktan çıkan kıvılcımdan çıktığını söyledikleri öğrenildi.

Öte yandan alevleri denetim altına alma çalışmalarının şiddetli rüzgar hasebiyle zorlaştığı lakin çalışmaların güzele gittiği kaydedildi.

aydın haberleri / 3. Sayfa

Yangın ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.