Cemal Kaşıkçı cinayetinden sonra ilk ziyaret! Prens Selman bugün Türkiye’ye geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye’ye gelecek olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı Beştepe’de kabul edecek …

22.06.2022
Cemal Kaşıkçı cinayetinden sonra ilk ziyaret! Prens Selman bugün Türkiye’ye geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye’ye gelecek olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı Beştepe’de kabul edecek. Kritik görüşmede bölgesel ve milletlerarası gelişmelerin ele alınmasının bununla birlikte ayrıyeten iki ülke ortasında bir dizi ticari mutabakata da imza atılacak. Selman’ın Türkiye ziyareti, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinden bu yana birinci resmi ziyareti olacak.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi planlanmaktadır.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prens Selman’ı Beştepe’de kabul edecek.

BİR DİZİ TİCARİ MUAHEDE İMZALANACAK

Görüşmede iki ülke bağları başta olmak üzere, bölgesel ve memleketler arası gelişmeler ele alınacak. Ayrıyeten, iki ülke ortasında bir dizi ticari mutabakatın da imzalanması bekleniyor.

ERDOĞAN NİSAN AYINDA ZİYARETTE BULUNMUŞTU

Selman Türkiye ziyareti öncesi Mısır ve Ürdün’e gitti. Veliaht Prens iki ülkenin önderleriyle görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Nisan ayı sonunda Suudi Arabistan’a bir ziyarette bulunmuş, Veliaht Prens Selman’la görüşmüştü.

KAŞIKÇI’NIN ÖLDÜRÜLMESİNDEN BU YANA BİRİNCİ ZİYARET

Selman’ın Türkiye ziyareti, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2018’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinden bu yana birinci resmi ziyareti olacak.

Ziyaret,Selman ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.