Çeçen lider Kadirov’dan Putin’i yıkacak istifa kararı: Kovulmadan gitmek istiyorum

Dünya Haberleri Rusya-Ukrayna savaşında açıkça Rusya saflarında bulunan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e de yakınlığıyla bilinen Çeçen …

04.09.2022
Çeçen lider Kadirov’dan Putin’i yıkacak istifa kararı: Kovulmadan gitmek istiyorum

Dünya Haberleri

Rusya-Ukrayna savaşında açıkça Rusya saflarında bulunan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin‘e de yakınlığıyla bilinen Çeçen önder Ramazan Kadirov iktidarı bırakacağını açıkladı.

PUTİN İLE ORTASININ BOZUK OLDUĞU KONUŞULUYOR

Son periyotta Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile ortasının bozuk olduğu sav edilen Çeçen başkan Ramazan Kadirov Telegram hesabından yaptığı açıklamada vazifesinden ayrılacağını bildirdi.

“SANIRIM ARTIK İKTİDARI BIRAKMA VAKTİM GELDİ”

Rusya’nın Ukrayna’yı saldırısın akabinde 6 ay geçmişken 45 yaşındaki Ramazan Kadirov, bugün yaptığı paylaşımda, misyonuna “süresiz ve uzun” bir orta vermeyi planladığını söylerken, “Uzun vakittir birebir yerde olduğumu fark ettim. Sanırım artık iktidarı bırakma vaktim geldi.” Sözlerini kullandı. Kadirov’un kovulmadan gitmek istediğini söylediği anda gülmesi dikkatlerden kaçmadı.

NE VAKİT İSTİFA EDECEĞİ AŞİKÂR DEĞİL

Bu ortada Kadirov’un bundan sonra vazifesinin ne olacağı yahut büsbütün emekliye ayrılıp ayrılmayacağı ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

SAVAŞTA RUSYA’YA TAKVİYE VERMİŞTİ

Kadirov, daha evvel 27 Aralık 2021’de Ukrayna’yı işgal etmekle tehdit etmiş, Şubat 2022’de Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşta, Rusya’ya takviye vermişti.

Rusya,Kadirov ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.