CANLI ÇİÇEKLERİN TADINI ÇOK SEVDİLER

CANLI ÇİÇEKLERİN TADINI ÇOK SEVDİLERBağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, ünlü pasta şefi Beyza Çevik ve Zirkent …

09.12.2021
CANLI ÇİÇEKLERİN TADINI ÇOK SEVDİLER

CANLI ÇİÇEKLERİN TADINI ÇOK SEVDİLERBağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, ünlü pasta şefi Beyza Çevik ve Zirkent aydın haberlerit Mühendisi Merve Gülistan Aydın’ın yönlendirmeleriyle organik meyveler kullanarak canlı çiçeklerle rengarenk pastalar yaptılar.

AYDIN (Habermetre kadar) – CANLI ÇİÇEKLERİN TADINI ÇOK SEVDİLER

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, ünlü pasta şefi Beyza Çevik ve Zirkent aydın haberlerit Mühendisi Merve Gülistan Aydın‘ın yönlendirmeleriyle organik meyveler kullanarak canlı çiçeklerle rengarenk pastalar yaptılar. Birinci kere canlı çiçek yemek tecrübesinde bulunan engelliler, pastanın tadı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Ünlü pasta şefi Beyza Çevik ve Zirkent aydın haberlerit Mühendisi Merve Gülistan Aydın, Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda eğitim gören Aşçılık Sınıfı öğrencileriyle bir ortaya geldi. Kursiyerlerle derse giren Çevik, onlara canlı çiçeklerle pasta yapmayı öğretti. Mutfak tezgahının başına toplanan öğrenciler, Çevik’in anlatımları doğrultusunda kursiyerler, profiterol hamurundan yapılan kurabiyelerin içine hiçbir katkı unsuru bulunmayan krema, çikolata koydular. Çilek parçacıkları yerleştirilen pasta, menekşe ve kasımpatı üzere yenilebilir çiçeklerle süslendi. Özverili çalışmaların sonucunda ortaya rengarenk görünümlü pastalar çıktı.

Pastaya farklı bir aroma kattı

Ders sonunda her öğrenci kendi tasarladığı pastanın tadına baktı. Çiçekleri yeme konusunda tereddüt ettiğini söyleyen Hasan Hüseyin Kılıç isimli engelli, “Çiçeklerin bu manada kullanıldığını bilmiyordum. Hayatımda birinci kez çiçek yedim. Çekinerek çiçeği ağzıma götürdüm lakin korktuğum kadar değilmiş. Pastaya farklı bir aroma kattı. Çok beğendim herkese de tavsiye ederim” dedi.

Kaliteli besin şuurunu aşıladılar

Engellilere kaliteli besin şuurunu aşılamayı amaçladıklarını söyleyen Zirkent aydın haberlerit Mühendisi Merve Gülistan Aydın ise “Burada tabiat sınıfıyla yetiştirdiğimiz çiçekleri kullandık. Tamamı organik olan eserlerden pasta yaptık. Çok lezzetli olan çiçekler çocukların sevgisiyle daha da lezzetli hale geldi” diye konuştu.

Aktiflik sonunda kursiyerler, öğretmen ve arkadaşlarına da çiçekli pastalardan ikram ettiler.

Oluşturulma Tarihi : 09. 12. 2021 Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Haberler Bağcılar’a e-Spor Merkezi Açılıyor Engelliler Çikolata Yapmayı Öğrendi Enderunlu Çocuklar, Yerli Teknolojiyi Konuştu Engelliler, Tiyatro Oyununda Buluştu Engelliler, Kendi Dizaynlarıyla Podyuma Çıktı Öğretmenler, Akran Zorbalığını Azaltmak İçin Almanya’da… Engelliler Başarılarıyla Üniversite Öğrencilerine İlham… İklim Değişikliğiyle Gayret Devam Ediyor Avrupa Yakası’nın Önemli̇ Ölçüde Tarım Kredi Mağazası… 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Habermetre kadar – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.