Bugün okullar tatil mi? 23 Aralık Perşembe kar yağışı nedeniyle okullar tatil mi, nerelerde okul tatil? Hangi illerde okul tatil?

Kar yağışı nedeniyle kimi kentlerimizde okullar tatil ilan edildi. Öğrenciler hangi vilayette ve ilçelerde okullar tatil merak etti. Pekala …

Bugün okullar tatil mi? 23 Aralık Perşembe kar yağışı nedeniyle okullar tatil mi, nerelerde okul tatil? Hangi illerde okul tatil?

Kar yağışı nedeniyle kimi kentlerimizde okullar tatil ilan edildi. Öğrenciler hangi vilayette ve ilçelerde okullar tatil merak etti. Pekala, Bugün okullar tatil mi? 23 Aralık Perşembe kar yağışı nedeniyle okullar tatil mi, nerelerde okul tatil? Hangi vilayetlerde okul tatil? Bugün 23 Aralık okul yok mu? Okullar açık mı kapalı mı? İşte ayrıntılı bilgiler…

İstanbul’da okullar tatil mi? Ankara’da okullar tatil mi? İzmir’de okullar tatil mi? merak edilen mevzular ortasında yer alıyor. Hangi vilayetlerde okul tatil? Bugün okullar tatil mi? 23 Aralık Perşembe kar yağışı nedeniyle okullar tatil mi, nerelerde okul tatil? Bugün İstanbul’da okullar tatil mi, uzaktan eğitim mi var? Ankara’da okul tatil mi? Uzaktan eğitim devam edecek mi?

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? (23 ARALIK PERŞEMBE)

Ülkemizde birtakım kentlerde başlayan ağır kar yağışları yarın okullar tatil olacak mı sorusunu gündeme getirdi. Yarın kimi kentlerde kar tatili devam edecek. 22-23 Aralık hangi vilayet ve ilçelerde okullar tatil olacak artık kısaca açıklayalım.

 • – Bartın 23 Aralık Perşembe tatil
 • – Karabük 22-23 Aralık okullar tatil
 • – Kastamonu – İnebolu (23 Aralık Perşembe) tatil
 • – Sinop 22-23 Aralık okullar tatil
 • – Adana 22 Aralık okullar tatil
 • – Ardahan 22 Aralık okullar tatil
 • – Artvin 23 Aralık okullar tatil
 • – Ordu 23 Aralık okullar tatil
 • – Zonguldak’ta 23 Aralık okullar tatil
 • – Giresun 23 Aralık okullar tatil
 • – Rize 23 Aralık okullar tatil

Okulların tatil olacağı öteki vilayet ve ilçeler açıklandığında haberimize ekleyeceğiz…

ARTVİN VE ORDU’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Artvin ve Ordu’nun kimi ilçelerde kar nedeniyle yarın eğitim öğretim yapılamayacak.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentin kimi bölgelerinde tesirli olan kar nedeniyle vilayet merkezi, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda, Şavşat ilçesinde ise Meydancık Birinciokulu ve Ortaokulunda 23 Aralık perşembe günü eğitim öğretime bir gün mühletle orta verileceği belirtildi.

Açıklamada, bu yerleşim yerlerindeki engelli yahut gebe kamu çalışanlarının da bir gün müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Ordu’nun Akkuş ilçesinde de kar nedeniyle eğitime yarın orta verilecek.

Akkuş Kaymakamlığından yapılan açıklamaya nazaran, olumsuz hava şartları nedeniyle ilçe genelinde yarın eğitime orta verildiğini aktarıldı.

Engelli ve gebe kamu vazifelilerinin de idari müsaadeli sayılacağı vurgulandı.

RİZE’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Rize Valiliği, vilayet genelinde devam eden kar yağışı hasebiyle eğitime bir gün orta verildiğini bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, akşam skent aydın haberleritlerinde başlayan kar yağışının ağır halde devam ettiği vurgulanarak, “Kar yağışı sonucunda oluşabilecek don ve buzlanma nedeniyle ilimiz genelinde birinci ve orta dereceli okullar ile Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kurumlarında eğitim öğretime 23 Aralık’ta 1 gün müddet ile orta verilmiştir.” sözüne yer verildi.

KARABÜK’TE OKULLAR TATİL Mİ?

Karabük’ün Yenice ilçesinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün orta verildiği duyuruldu. Kaymakamlıktan verilen bilgilendirme argümanında, “İlçemizde devam etmekte olan kar yağışı ve şiddetli buzlanma nedeniyle 23 Aralık 2021 Perşembe günü ilçemiz okullarında taşımalı eğitime 1 gün orta verilmiştir” denildi.

SİNOP’TA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? (22 ARALIK SALI)

Sinop’ta, ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ve kimi ilçelerde yarın eğitim öğretim yapılamayacak.

Valilikten verilen bilgilendirme argümanında, kentte kar yağışının devam ettiği belirtildi.

Meteorolojik datalara nazaran bölgede olumsuz hava şartlarının devam edeceği vurgulanan açıklamada, “Bu nedenle 22 Aralık Çarşamba günü kent merkezi ile Gerze, Erfelek, Dikmen ve Ayancık ilçelerinde eğitim öğretime bir gün orta verilmiştir.” sözüne yer verildi.

Açıklamada, ayrıyeten vilayet genelinde kamuda çalışan personel ve memurlardan engelli ve gebe olan çalışanın de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

SİNOP’TA 23 ARALIK OKUL TATİL Mİ?

23 Aralık Perşembe kent merkezi ile Gerze, Erfelek, Dikmen, Türkeli ve Ayancık ilçelerinde eğitim öğretime orta verileceği kaydedildi. Vilayet genelinde kamuda çalışan engelli ve gebe emekçi ve memurların da yarın idari müsaadeli sayılacağı tabir edilen açıklamada, vatandaşlardan olumsuz hava şartlarına karşı dikkatli olmaları istendi.

ADANA’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? (22 ARALIK SALI)

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde, ağır kar yağışı nedeniyle 20 Aralık’ta eğitime verilen ortanın 1 gün uzatıldığı bildirildi.

Tufanbeyli Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede ağır kar yağışının devam ettiği belirtilerek şu tabirlere yer verildi:

“Tufanbeyli ilçemizde gerçekleşen ağır kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları gayesiyle 22 Aralık Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün daha orta verilmiştir. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.”

Öte yandan ilçede elektrik kesintileri yaşandığı, getirilen 5 taşınabilir jeneratörle bu düşüncenin aşılmaya çalışıldığı kaydedildi.

TRABZON’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Trabzon’da akşam skent aydın haberleritlerinde Kar yağışı tesirli olmaya başladı. Kar nedeniyle servis minibüslerinde sıkışmış kalan öğrenciler, itfaiye takımlarınca kurtarıldı. Kentte kar nedeniyle havalimanında uçuşlar iptal edilirken, kent merkezi ve tüm ilçelerinde de eğitime 1 gün müddetle orta verildi.

ARDAHAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ardahan’ın Posof ilçesinde tesirli olan ağır kar yağışı hayatı felce uğrattı. Kar yağışı nedeniyle okullar tatil edilirken çok sayıda yerleşim yeri ile ulaşım sağlanamıyor. 2 bin 550 rakımlı Ulgar dağında yol açma çalışmaları devam ederken Tır’ların geçişlerine müsaade verilmiyor. Vilayet özel yönetimi takımları kapalı olan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, ilçe merkezi ve bağlı köylerde birinci ve orta dereceli okullarda eğitime orta verildi.

Gündem

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.