Bugün hangi sınav var? 2 Ekim Pazar günü hangi sınav var?

Birçok vatandaş yoğunluk nedeni ile Bugün hangi imtihan var? Sorusunu merak ederek internet üzerinde araştırma yapmaya başladı. Sene içerisinde …

Bugün hangi sınav var? 2 Ekim Pazar günü hangi sınav var?

Birçok vatandaş yoğunluk nedeni ile Bugün hangi imtihan var? Sorusunu merak ederek internet üzerinde araştırma yapmaya başladı. Sene içerisinde birçok kere gerçekleştirilen imtihanlardan hangisinin yapıldığı merak ediliyor. Pekala, Bugün hangi imtihan var? 2 Ekim Pazar günü hangi imtihan var?

Bugün hangi imtihan var? Ve 2 Ekim Pazar günü hangi imtihan var? Soruları bugün internet üzerinde sık sık araştırılmakta. Yoğunluğu ve kalabalığı gören vatandaşlar Bugün hangi imtihan var? Sorusunu merak ediyor. Türkiye’de farklı alanlar için gerçekleştirilen ve farklı emeller için düzenlenen birden fazla imtihan bulunmakta. Bugün hangi imtihan var? 2 Ekim Pazar günü hangi imtihan var?

BUGÜN HANGİ İMTİHAN VAR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2022 KPSS imtihan takvimine nazaran, 2022 KPSS ÖABT imtihanı 2 Ekim 2022 tarihinde düzenlenecek. Pazar günü yapılacak imtihan s kent aydın haberleri t 10:15’te başlayacak. ÖABT’de 120 dakikalık testlerde birinci 90 dakikası ve son 15 dakikası içinde; 150 dakikalık testlerde birinci 110 dakikası ve son 15 dakikası içinde imtihan salonunu terk etmek yasaktır.

KPSS ÖABT İMTİHANINA KİMLER GİREBİLİR?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine eğitim ve fen edebiyat fakültelerinden mezun yahut imtihanın geçerlik müddeti içinde lisans seviyesinde mezun olabilecek durumda olan adaylar girebilmektedir. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine girebilmek için belirlenmiş rastgele bir yaş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ayrıca ÖABT’ye giriş sayısında kısıtlama yoktur. Adaylar muhtaçlık duydukları puana ulaşmak için birden fazla kere ÖABT’ye girebilmektedir.

2022-KPSS Lisans Adaylarımızın Dikkatine! pic.twitter.com/Q2Gf1X12mt

— ÖSYM (@OSYMbaskanligi) September 30, 2022

Sınav,Öabt,2022 ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.