Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun!

Eşsiz grafiklerin, ayrıntıların olduğu bir devrin içinde olmamıza karşın bilhassa 80’li ve 90’lı yıllarda doğmuş insanların tahminen de hala …

17.11.2021
Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun!

Eşsiz grafiklerin, ayrıntıların olduğu bir devrin içinde olmamıza karşın bilhassa 80’li ve 90’lı yıllarda doğmuş insanların tahminen de hala bayılarak oynayabileceği 13 oyunu sizin için listeledik! 1. Re-Volt / 1999 Rocket League üzere bir üretimin olm…

Benzersiz grafiklerin, ayrıntıların olduğu bir periyodun içinde olmamıza karşın bilhassa 80’li ve 90’lı yıllarda doğmuş insanların tahminen de hala bayılarak oynayabileceği 13 oyunu sizin için listeledik!

1. Re-Volt / 1999

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 1

Rocket League üzere bir üretimin olmadığı o yıllarda eşsiz bir cümbüş sunan, bizlerin rakiplerimize ve rakiplerimizin de bize türlü türlü berbatlıklar yaptığı bu RC yarış oyunu hala inanılmaz keyif alınarak oynayabilecek bir oyun.

2. Half-Life / 1998

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 2

Half-Life o periyotlar için hardcore oyuncuların adeta hatim ettiği bir oyundu. Özellikle Crossfire’da kimi oyuncular gözleri kapalıyken bile rastgele bir yerden, istenilen pozisyona gidecek kadar ustalaşmıştı.

3. Need for Speed: Underground 2 / 2004

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 3

Yarış oyunları tarihinde asla unutulmayacak bir imal olan Need for Speed: Underground 2’de yaşanılan heyecanın, mutluluğun haddi hesabı yok. Yükleme ekranı dahi geçmişe dair anıların canlanmasına neden oluyor.

4. Quake III Arena / 1999

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 4

Rekabetçi FPS oyunlarına o devir farklı bir boyut getiren Quake inanılmaz tatmin edici bir oynanış sunuyordu. Günümüzde Quake Champions ile bu nostalji canlı tutulsa da Quake III Arena bir milat.

5. Crazy Taxi / 1999

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 5

İnanılmaz bir cümbüş sunan ve o periyotlar için olabildiğince farklı bir yolcu taşıma sistemiyle müşterilerimizi atlaya zıplaya istedikleri yere götürdüğümüz Crazy Taxi hala eğlenceli anlar yaşamanıza neden olabilir.

6. Worms Armageddon / 1999

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 6

Geçmişe bakıldığında 1999’da ne mükemmel oyunlar çıktığını görüyoruz, Worms ise bu listenin en yepyeni üretimlerinden birisi. O periyot için inanılmaz keyif aldığımız, eğlenirken düşündüğümüz kült bir imal.

7. NBA Live 2003 – 2002

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 7

Herkes için manalı bir NBA Live serisi vardır lakin NBA Live 2003 basketbol ile ilgisi olan olmayan herkesin bir defa dahi olsa deneyimlediği bir imal olabilir. Günümüzden NBA Live 2003’e baktığımızda insan 2K’in yaptığı işlere hayranlıkla bakıyor.

8. Age of Empires II: The Age of Kings / 1999

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 8

Strateji oyunları en nihayetinde Age of Empires II ile başlamamış olsa dahi tıbbın yaygınlaşmasında kıymetli bir yere sahiptir. Ayrıyeten oyunda Türkçe seslerin olması da o periyot için inanılmaz teşvik ediciydi.

‘Oduncu, Hazır, Tamam, Tamirci, Yaparım…’

9. Fifa 99 / 1998

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 9

Listenin öteki spor oyunu Fifa 99 o yıllar için inanılmaz bir cümbüştü. Kartondan yapılmışçasına oyuncularla ve değişik oynanışıyla o devirler bizleri son derece keyifli edebilen bir üretimdi.

10. Grand Theft Auto: Vice City / 2002

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 10

Bu günlerde Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ile oldukça andığımız GTA serisinin en nadide kesimi Vice City’de Ray Liotta’nın can verdiği Tommy Vercetti ile kentte kaos yaratmak o vakitler için değişilmez cümbüş kaynağıydı.

11. Knight Online / 2002

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 11

Oyun tahminen de Türkiye’de en çok bilinen ve oynanan MMORPG oyunuydu, muhakkak bir kuşağın bel, sırt ağrıları çekmesinde rol oynamış olma ihtimali yüksek. Muadili World of Craft 2004 yılında hayatımıza girmiş ve o devir bizleri uzun mühletler eğlendirmişlerdi. Günümüzde hala hafife alınmayacak oyuncu kitleleriyle insanları eğlendirmeye devam etmekteler.

12. Hard Truck: 18 Wheels of Steel / 2002

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 12

Hard Truck: 18 Wheels of Steel, Euro Truck Simulator şimdi hayatımıza girmemişken Amerika’yı keşfettiğimiz ve o devirler kimilerimize tırcılık hayalleri kurdurtmuştu.

13. Mafia: The City of Lost Heaven / 2002

Bu Oyunlarla Büyümüştük: Çocukluğumuza Eşlik Eden 13 Oyun! 13

Genel manada olağanüstü hususa sahip Mafia serisinin birinci imali olan oyunda Tommy Angelo ile birlikte yer yer yükseliyor yer yer ise düşüşe geçiyorduk. O devirler için tatmin edici oynanış ve kusursuz bir kıssayla bizi bizden almıştı.

Liste ferdî tecrübelerimizden yola çıkılarak hazırlanmıştır, yorumlarda fikirlerinizi belirtebilir ve katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.