Bu Doğal Yöntemlerle Kısa Ve Kırılgan Tırnaklara Veda Edin

Biz bayanların hakikaten tahammül edemediğimiz şeylerden biri: Özenerek tüm bakımlarını yaptığımız tırnaklarımızın bir anda kırılıp kopmaları …

29.06.2022
Bu Doğal Yöntemlerle Kısa Ve Kırılgan Tırnaklara Veda Edin

Biz bayanların hakikaten tahammül edemediğimiz şeylerden biri: Özenerek tüm bakımlarını yaptığımız tırnaklarımızın bir anda kırılıp kopmaları. Birden fazla bayan için bu epey hudut bozucu bir durum. Pekala tırnakların kırılması ve kısa olmasının nedeni nedir? Ve…

Biz bayanların sahiden tahammül edemediğimiz şeylerden biri: Özenerek tüm bakımlarını yaptığımız tırnaklarımızın bir anda kırılıp kopmaları. Birden fazla bayan için bu hayli hudut bozucu bir durum. Pekala tırnakların kırılması ve kısa olmasının nedeni nedir? Ve bu mevzuda yapabileceğimiz bir şey var mı? Bugün sizin için kullanışlı bir numaramız var. Tırnak kırılmasının en yaygın sebebi vitamin eksikliğinden kaynaklıdır. Bu doğal tahliller, tırnaklarınızı tekrar uzatmanıza yardımcı olabilir.

KIRILGAN TIRNAKLAR

Özellikle kış aylarında pek çok kişinin tırnakları zayıflama eğilimindedir. Bu, daha kırılgan hale gelecekleri ve olağandan daha süratli kırılacakları yahut yırtılacakları manasına gelir. Tırnaklarınız basitçe kırılır yahut yırtılırsa, bu muhtemelen çok kuru oldukları manasına gelir. Bu, kışın yazdan daha sık olur. Kış aylarında ellerimiz ekseriyetle soğuk rüzgara ve soğuk, kuru havaya maruz kalır. Ellerinizin (ve tırnaklarınızın!) kurumasını önlemek için, onları âlâ bir el kremi ile nemlendirmek ve dışarı çıkarken uygun eldiven yahut eldiven giymek en güzelidir. Lakin yeniden de tırnaklarınız kırılgan hale geldiyse ne yapabilirsiniz?

MUCİZE KARIŞIMLAR

Tırnaklarınızın daha süratli uzamasını ve daha güçlü olmasını sağlamak ve böylelikle tekrar kırılma mümkünlüğünü azaltmak için, aslında o kadar fazla şeye gereksiniminiz yok. Gereksiniminiz olan mucize karışım limon ve zeytinyağından öteki bir şey değil! Limonlar, tırnakların büyümesi için gerekli olan çok ölçüde C vitamini içerir. Limonlar ayrıyeten tırnaklarınızın sararmasını önlemeye yardımcı olur ve ek bir bonus olan onları parlatır.

LİMON VE ZEYTİNYAĞINDAN GELEN ŞİFA

Yapmanız gereken şey bir yemek kaşığı taze limon suyunu üç yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak tırnaklarınıza küçük bir banyo yapmak. Bunu biraz ısıtmak için mikrodalgaya koyun. Tekrar çıkarın ve tırnaklarınızı karışımda yıkayın. On dakika bekletin ve akabinde tırnaklarınızı kağıt havluyla kurulayın. Bunu her gün tekrarlayın ve tırnaklarınızın daha da güçlendiğini ve uzadığını fark edeceksiniz.

BROKOLİ TOHUMU YAĞI

Tırnak ve tırnak tabanlarına sağlıklı bir bileşen vermek için brokoli tohumu yağından faydalanabilirsiniz. Basitçe, her bir tırnağınıza bir damla brokoli tohumu yağından damlatın ve onu güzelce tırnak tabanlarına kadar sürün. Özellikle gece yatmadan evvel uygulamanız tırnaklarınıza sabaha kadar nem kazandıracaktır.

ÇAY AĞACI YAĞI

Mantar enfeksiyonu tedavisinde de önerilen çay ağacı yağı tırnak yapısını güçlendirir. Antiseptik özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağı ve E vitamini yağını karıştırıp tırnaklara uygulayın. Yarım skent aydın haberlerit tırnaklarda bekletilip ılık su ile durulayın, her gün iki defa sistemli olarak bu uygulamayı yapabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.