Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu!

Ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 döneminin şampiyonu oldu. Endonezya’da dönemin son ayağındaki …

21.11.2021
Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu!

Ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 döneminin şampiyonu oldu. Endonezya’da dönemin son ayağındaki birinci yarışı ikinci sırada bitiren Razgatlıoğlu, bu kategoride şampiyon olan birinci Türk motosikletçi olarak tarihe geçti…

Ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 döneminin şampiyonu oldu. Endonezya’da dönemin son ayağındaki birinci yarışı ikinci sırada bitiren Razgatlıoğlu, bu kategoride şampiyon olan birinci Türk motosikletçi olarak tarihe geçti.

Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu! 1

Şampiyonada, Memleketler arası Mandalika Pisti‘nde dün ağır yağış nedeniyle yapılamayan birinci yarış bugün TSİ 06.15’te başladı.

Pole konumundan 20 çeşitlik yarışa başlayan ay-yıldızlı motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, yarışın bitimine 18 çeşit kala yarışta birinci sefer birinci sıraya yerleşti. Daha sonra vakit zaman yarışta liderliği rakiplerine kaptıran Razgatlıoğlu, bitime 12 cins kala yarışta tekrar birinci sıraya geçti.

Lakin Red Bull sportmeni Toprak Razgatlıoğlu, son 7 tipe üçüncü sırada girdi. Son 5 ve 4. çeşitlerde da üçüncü sıraya gelen Razgatlıoğlu, son 2. çeşitte ise tekrar ikinci sıraya yerleşti.

Pata Yamaha with Brixx WorldSBK kadrosuyla son tipe da 2. sırada başlayan ulusal atlet Toprak Razgatlıoğlu, Endonezya’da birinci yarışta damalı bayrağı ikinci sırada geçerek tertipte dünya şampiyonu olmayı başardı.

Ay-yıldızlı sportmen, Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olan birinci Türk motosikletçi olarak tarihe ismini yazdırdı.

Ulusal motosikletçi, yarışın akabinde birinci tebrikleri aldıktan ve motoruyla sevinç gösterisi yaptıktan sora Türk bayrağıyla podyumdaki yerini aldı.

Motosiklet topluluğunda “Tek teker Arif” olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu’nun oğlu olan Toprak, babası ile ilgili duygusal bir konuşma yaptı. ????

????

Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu! 2
Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu! 3
Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu! 4
Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu! 5
Bir İlki Başardı: Milli Motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Şampiyonu! 6

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.