Biden’dan 1,5 trilyon dolarlık bütçeye onay

ABD Lideri Joe Biden, 1,5 trilyon dolarlık bütçe tasarısını imzaladı. Biden, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisinden hem Cumhuriyetçiler hem de …

16.03.2022
Biden’dan 1,5 trilyon dolarlık bütçeye onay

ABD Lideri Joe Biden, 1,5 trilyon dolarlık bütçe tasarısını imzaladı. Biden, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisinden hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratların dayanağıyla geçen bütçe tasarısını Beyaz Saray’da düzenlenen imza merasimiyle onayladı.ABD federal …

ABD Lideri Joe Biden, 1,5 trilyon dolarlık bütçe tasarısını imzaladı. Biden, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisinden hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratların dayanağıyla geçen bütçe tasarısını Beyaz Saray‘da düzenlenen imza merasimiyle onayladı.

ABD federal hükümetine 2022 mali yılı için 30 Eylül’e kadar finansman sağlayacak bütçe ile ülkede federal hükümetin kapanmasının önüne geçildi.

Aylarca süren müzakerelerin akabinde Meclis ve Senatodan geçen 2 bin 741 sayfalık bütçede, Rusya ile savaşta olan Ukrayna’ya yönelik 13,6 milyar dolarlık yardım paketi de yer aldı.

Kelam Gelimi Edilen bütçede Savunma Bakanlığı bünyesindeki askeri harcamalar için yaklaşık 782 milyar dolar ayrıldı.

Beyaz Saray’ın kovid-19 salgınında yeni varyantlar uğraş maksadıyla aşı ve tedavi için talep ettiği 20 milyar doları aşkın kaynak ise bütçede yer bulamadı.

Biden, mevzuya ait Twitter hesabından “Ülkemizin Covid-19’la müdahalesini sürdürmek için Kongrenin derhal 22,5 milyar dolarlık acil durum fonu sağlamasına gereksinimimiz var” paylaşımında bulundu.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.